• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Здравейте, доста отдавна чета форума, но съм регистриран от скоро. Харесах си 2 диска от Ebay, имам човек, които може да ми ги купи и прати с Еконт :

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Freud-Pro-LP2 ... 5405455e1e
2. http://www.ebay.co.uk/itm/Freud-Pro-LP4 ... 1e882257d7

Начинаещ съм. Тепърва започвам, да се обзавеждам, и искам да запитам дали си струват дисковете, и има ли по добър вариант за тези пари според Вас. Първоначалната ми идея е да си закупя диск за рязане на тънки дъски с по-голяма точност и диск за по грубо бичене на талпи с малки размери.

Благодаря Предварително !!!
al4o - специалист
Те за дисковете маисторите ще си кажат,но по добре да се премести в другия раздел.Тука не се знае кога ще го надушат :)
pipilica - майстор
Само с Фреу режа, не точно такива, и мога да ти каже че са супер.
PIP - майстор
Аз също съм доволен от дисковете на freud, но го купи от друг 'продавач'... продава уж евтин диск, но за сметка на доставката, също така на снимката е диск с 24 зъба, а е обявен с 12, подобни тарикати най ги мразя.
griffin - майстор
Здрасти щом си решил да се обзавеждаш :-), аз лично си зех от този 3 диска
http://www.ebay.co.uk/itm/FREUD-PRO-HM- ... 4acbbfffcf
24 и 40 зъбов, ползвал съм бош и няколко други марки до сега по добро от това не съм пипал :-), с 24 зъбов диск дори и напречните срези са с добро качество поне за мен. 40-ката още не съм я ползвал за да дам отзиви. Но лично аз не бих си взел повече други дискове просто не си струва за мене не знам какво им е различното обаче аз съм много доволен.
Успех.
pipilica - майстор
Е уточни какви дъски ще режеш щото има дискове за напречно и за надлъжно рязане. Ти хубаво си ги харесал тия ама дали ще ти свършат работа.
la_bamz - специалист
Ето дървесината която имам и с която ще си уплътнявам следващите 2-3 месеца.

Чам( максимум 4 на 8 талпи ) - напречно и надлъжно рязане, ще си правя един гардеробче.
Орех( 4 на 25 талпи 8 броя ) - напречно и надлъжно рязане, за направата на плот за масивна маса
Бук ( тук имам летвите и дъските са ми до 2 см макс) - напречно и надлъжно рязане, с тях си правя клетки за чивотинките

За любителско ползване. Напълно съм наясно, че с 1 диск не става, но и за момента повече от тези пари не мога да заделя. Та за това питам, какво да си взема като за начало.
griffin - майстор
Имам LP20M на фреуд 24 зъбов и съм го пробвал за разбичване на дъб, бук и чам. Ползвам го и за напречно рязане с шейна смея да твърдя че прави много чисти срязове(мързи ме да слагам диск с повече зъби) ако разбичваш по къси летви може да минеш и с 40-ка за разбичване и напречно. На мен ми се налага да пускам 2 метра дъски така че за сега карам с 24-ката. Предполагам колега който има повече опит с дисковете. Но за европа аз поне не съм виждал комбинирани така че карам с тоя за разбичване. Само ще кажа че 24-зъбовия реже по чисто напречно от бош 60 зъба :-).
pipilica - майстор
Е то за толко малко не си трува да се набутваш с два диска. Вземи за надлъжно рязане щото реже добре и напречно.
Аз напречно режа с 96 зъба прав трапец а надлъжно с 24 зъба но малко къса влакната като излиза и трябва по-бавно да подаваш дъската. Мога също да ти препоръчам Пилана за надлъжно, имам и съм доволен как реже.
nesa - специалист
Има вносители в България.В момента търся из отметките коя беше фирмата. Пазарувал съм от тях.

п.п. Намерих ги. Незнам дали може да дам линк. Ако искаш пиши на лични
  • 1
  • 2

Тема "Запитване за дискове Freud" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: