• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
С фабричния кондензатор си е, предния път като правих навеса си работеше добре двигателя. Не знам как се мери кондензатор, с тока се гледаме под око. :-D
След месец ще го боря, като се кача на вилата.
griffin - майстор
Има уреди които мерят капацитет ама щом нямаш, ако ти остава вкл пусковата може би щеше да е изгоряла до сега. Лагери да не са се поспекли. За друго не се сещам. Ако може пусни снимки.
ZEDYCUS - майстор
Довърших най накрая банцига преди 2 седмици. :supz: Ето малко снимки от последното (надявам се)разглобяване. Наложи се да подменя и колелцата, старите се потрошиха, заради моя грешка, бях го наклонил да заваря подпорите и при изправянето се строшиха. :axe:

Прикачен файл

03102014302.JPG

Прикачен файл

03102014303.JPG

Прикачен файл

03102014308.JPG

Прикачен файл

03102014309.JPG
ZEDYCUS - майстор
Вече сглобен. Монтирах и успоредния водач от габровски абрихт. Наложи се да преместя единия му водач, за да мога да го местя максимално наляво спрямо лентата, иначе опираше в тялото на банцига. И накрая изпробвах с новия двигател(щях да правя лентов шлайф с него, вече няма :lol: ) върху черешови клонки.
Мисля да му монтирам и една малка турбинка да смуче триците. Тя изпадна от ОЛХ само за 20 лв, та не и устоях. :partyman:
Изображение

Прикачен файл

04102014325.JPG

Прикачен файл

04102014327.JPG

Прикачен файл

04102014328.JPG

Прикачен файл

04102014330.JPG

Прикачен файл

04102014332.JPG
EDI - майстор
:partyman: A мaлкия де ще го прaщaш.
ZEDYCUS - майстор
:? Кой малък бре Еди?
Да не говориш за Райдърчето, с него дръжкаря на терасата в Пловдив(за ужас на комшиите) :-D :partyman:
Няма го пенсионирам още.
Последна промяна от ZEDYCUS на пон окт 20, 2014 9:07 pm, променено общо 1 път.
griffin - майстор
Ей за таз турбинка просто ти завидях, ко може да я вържеш на същия двигател :). Оня ден гледах герунг с монтирана турбина отстрани на двигателя хваната на същата ос, мисля че модела беше на AEG направо паднах :).
EDI - майстор
EDI написа:
:partyman: A мaлкия де ще го прaщaш.
Нaли имaше един бaнциг РAЙДЪР, или бъркaм. :?
ZEDYCUS - майстор
То този дето ги продава има още бая. Ама си далечко за Еконт. :partyman:
EDI

:partyman: A мaлкия де ще го прaщaш.

Нaли имaше един бaнциг РAЙДЪР, или бъркaм. :?
А няма го продавам, ко за туй питаш :) Имам зор да се отърва от един циркуляр Спарки ТК70, за малко пари. Трябва утре да го наснимам и да го пусна в ОЛХ-то.
EDI - майстор
A, не зa продaжбa, просто се сетих.Aз мен не могa дa съберa в рaботолницaтa, остaвa и бaнциг дa гушнa. :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Възстановяване на БГ банциг БК150" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: