• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
prascho - майстор
Благодаря за контактите. Аз пък преди малко звъннах в Пловдив и ме насочиха към Ultragel-a. Ще видя как ще организирам поръчката....С колеги или куриер /за куриер Пловдив е по-близо/.

П.П. Погледнах какво съм купил миналата година. Четири опаковки Антисептик безцветен със срок до 08.2014 и две кутии Ултрагел /светъл дъб/ с годност до 2016. Нямам идея този Дуфа Ултрагел какво представлява, но пише точно за външно приложение.

Тъй като две от вратите са минати с Сократес орех, мога ли останалите да ги мина с Орех Дуфа. Разлика дали ще има в нюанса? Тъй и тъй ще поръчам две кутии дъб да поръчам и две кутии орех.
prascho - майстор
Лак си купих на Дуфа дъб за външна употреба. Имам Сократес за вратите.

Тъй като искам да махна напукалия се маджун на външните крила и да го заменя със бял силикон /хем да уплътни, хем да не пропуска влага/ препоръчайте някой продукт, който би издържал дълги години на УВ лъченията. Стандартен силикон за баня няма да стане /той издържа само на влага/.

Благодаря.
EDI - майстор
Има силикон за монтаж на прозорци, задължително от него.Издържа на УВ и не се свива от атмосферните условия.Най-добър е испанския, но не знам дали още се продава из България.Другите производители също имат силикон на стъкло и аквариуми.Вземи на ЦЕРЕЗИТ CS23, ползвал съм и него.
За лаковете - цветовете на СОКРАТЕС и ДУФА не съответстват.СОКРАТЕС-а е с по-светъл отенък.
prascho - майстор
Благодаря Еди. Лаковете няма да ги мешам. Дуфа дъб за прозорците и Сократес орех за вратите. Вратите няма да ги чегъртам изцяло от стария лак /доста е трудоемко/ и директно ореха на Сократес. Вярно, може и дъб на Дуфа, но две от вратите съм ги минал със Сократес орех. Да не стане разминаване.

П.П. Силиконът - цвят бял. Ако е черен няма да е добре заради нагряването, ако е прозрачен ще се виждат пирончетата и мръсотията между стъклото и рамката.
nikolson - майстор
[quote="prascho"]П.П. Силиконът - цвят бял. [quote]
А защо не цветен? http://www.tashev-galving.com/427427-20 ... 0%B5%D0%BD
EDI - майстор
Този цветния е за дърво, на слънцето ще стане на нищо ми се чини.Иначе аз бих ползвал прозрачен за стъкло.
prascho - майстор
От гледна точка на уплътняване /пропускателната способност на вятър и студ между дървото и стъклото/, кое е по-добре: маджун или силикон?

П.П. Силиконът захваща ли добре на дърво. В описанието на 'Церезит' дърво като основа не се споменава.
EDI - майстор
Силикона уплътнява перфектно.Освен това, ако е за стъкло, практически е вечен.Имам прозорци, на които сложих стъклата през 2004 година и са южни.Не е мръднал до сега.Изключително здраво държи за дърво, няма да имаш проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Реновиране на дограма, лак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: