• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
estorm - специалист
Опитвам се да намеря информация за него, но не знам с кои думи да търся.

Прикачен файл

$_585.JPG
$_585.JPG (41.79 KиБ) Видяна 3087 пъти

Прикачен файл

$_583.JPG
$_583.JPG (36.49 KиБ) Видяна 3098 пъти

Прикачен файл

$_58.JPG
$_58.JPG (80.73 KиБ) Видяна 3098 пъти
Chefo77 - майстор
Не е ли някакъв ръчен струг за дърво?
sspoko - специалист
Едно време ги правеха в Габрово в ЗГПУ или нещо подобно беше завода но незнам дали изобщо съществува вече
nikolson - майстор
Дървени балюстри за парапет. Евентуално струговани крака за маса. Първото е по-вероятно.
https://www.google.com/search?q=%D0%94% ... 0%B5%D1%82
vlax - майстор
sspoko написа:
Едно време ги правеха в Габрово в ЗГПУ или нещо подобно беше завода но незнам дали изобщо съществува вече
Извинявай колега имаш ЛС.
estorm - специалист
Благодаря - много сте бързи :)
Идея дали този механизъм определя някаква стъпка или просто движи шейната. Все още не намирам чертеж защото което ми трябва е да прави грубо казано разгъната спирала.

Прикачен файл

$_582.JPG
$_582.JPG (31 KиБ) Видяна 2839 пъти
sspoko - специалист
Без да можеш да си настройваш стъпка нищо няма да направиш
lov - майстор
Диаметъра на барабана определя стъпката. Тоест колкото му е по голям диаметъра толкова по бързо развиваща спирала се получава.
По руските форуми съм срещал и барабани с по особенна форма тогава стъпката може да е различна в няколко участъка на детайла. Като барабанчетата бяха ги правили от дърво. А компенсацията в дължината на въжето с най обикновенна пружина
sspoko - специалист
lov написа:
Диаметъра на барабана определя стъпката. Тоест колкото му е по голям диаметъра толкова по бързо развиваща спирала се получава.
По руските форуми съм срещал и барабани с по особенна форма тогава стъпката може да е различна в няколко участъка на детайла. Като барабанчетата бяха ги правили от дърво. А компенсацията в дължината на въжето с най обикновенна пружина
диаметъра може да определи стъпката само ако можеш да гарантираш равномерно движение по оста а това е с ръчно задвижване както се вижда от снимката
  • 1
  • 2

Тема "Как се казва това приспособление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: