• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
От чам до чам има доста разлика има много мек и доста твърд. Но няма нищо вечно в един момент сменяш като се износи и това е
miro-penchev - специалист
А я кажи откъде се снабди с менгеметата? :)

Иначе за това, по-голямото, което ще стои челно на масата - предполагам че може да се сложи по една дъбова или др. твърда дъска, да служи като "зъби" на менгемето. Макар че аз си мисля че като се захващат големи и плоски детайли - няма да се нарани чама.
bimbaeco - майстор
По-добре детайлът, върху който работиш, да нарани масата, отколкото масата да ти нарани детайла. Според мен :-D . Ето евтини менгемета: http://www.ebay.co.uk/itm/CARPENTERS-BE ... 1267991737
mavryt4o - майстор
miro-penchev написа:
А я кажи откъде се снабди с менгеметата? :)

Иначе за това, по-голямото, което ще стои челно на масата - предполагам че може да се сложи по една дъбова или др. твърда дъска, да служи като "зъби" на менгемето. Макар че аз си мисля че като се захващат големи и плоски детайли - няма да се нарани чама.
мойте менгемета са стил направи си сам от белканто за левче килото винт с трапецовидна резба а смятам да копирам тези модели

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (71.46 KиБ) Видяна 1989 пъти

Прикачен файл

HV.jpg
HV.jpg (65.87 KиБ) Видяна 1989 пъти

Прикачен файл

22072014115.jpg
mavryt4o - майстор
Взех и аз малко сух бук незнам кое качество и азкарах някоя талпичка за тезгяха много бяха изметнати затова ще го правя от 2 части и по среадата ще го слепя от долу ще има оребрение 2 гредички по дължина и 4 напреки .Имам едно питане от двете късите страни ще сложа по една талпа перпендикулярно на другите за да ги спъне по добре и за естетика как да ги хвана челно за другите дъски искаше ми се с дибли и лепило но бях чел някаде из форума че специално тези се хващали само с видий?!?!

Прикачен файл

20082014136.jpg

Прикачен файл

19082014132.jpg
griffin - майстор
Ако говориш за бредборд както предполагам се прави перо кoeто влиза в крайната летва, лепи се само по средата като късата дъска с канала се прави т.н напрегната сглобка в средата на късата летва отнемаш леко с рендето да се получи леко тумбаче така че при стягането в средата да се самозатворят краищата. Крайната летва се лепи само в средата към перото за да не се счупи сглобката при разширение от влажността т.к средата и края на масата ти ще се разширяват в различни посоки. Не знам дали съм обясни ама малко нагледен материал.
Това е вариан http://festoolownersgroup.com/festool-h ... nstration/, мишо беше правил перо с такива овални отвори като на снимките.

Личния ми опит до сега не се е случвало да се спраска сглобка въпреки че съм лепил бредбордовете :-D, но аз работя с чам основно така че това е което препоръчват умните глави :) предполагам може да си направиш експеримент ако ти се рискува :).
mavryt4o - майстор
стигнах до това положение като цяло стабилна тежка конструкция менгемето стяга здраво мисля да направя нещо като рафт от долу за инстроменти и се чудя дали да слагам заплануваните още 2 менгемета защото май ще са ми безполезни или да праскам страничните бордове и след това да го разпробивам измислил съм едни стеги който се пъхат в дупките

Прикачен файл

29082014143.jpg
griffin - майстор
Колега направо още едно менгеме по дължината на масата с което и с бенчдогс да запъваш по дълги дъски за рендосване страшно е удобно :-D
ZEDYCUS - майстор
=D> Ех, че големи мазета имате. :-D
Тезгяха е станал екстра.
griffin - майстор
Зедекус че ти стискаме палци и ти да се оборудваш :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: