• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Малко напредък, пусто лято все има какво да се прави :
Прикачен файл:
Photo0261.jpg
Прикачен файл:
Photo0259.jpg
Прикачен файл:
Photo0247.jpg
Прикачен файл:
Photo0245.jpg
Photo0245.jpg (109.35 KиБ) Видяна 1877 пъти
Прикачен файл:
Photo0242.jpg
Фитилчо - майстор
Само една забележка имам
Защо не направи обкантването на 45 градуса
Много по красиво е !
rumen302 - специалист
От десет години работя в една дърводелска работилница, почти никога не съм използвал менгемето на тезгяха. Със стяги, някое трупче и винт, разни такива приспосопления, винаги съм си вършил работа за какво ли не.
la_bamz - специалист
Фитилчо : Извинявам се, но не те разбрах, за кое обкантване говориш :)


rumen302 : Целта на поста ти в темата беше ?
nikolson - майстор
la_bamz написа:
И целта на поста ти в темата беше ?
Ако знаеш аз как се пулех? Защото, гледайки твоята маса вчера, си мислех за дърводелско менгеме и прерових цялата тема, да не би да съм писал за него, а не само да съм си мислил. И търсих, прегледах си последните мнения, няма и няма! :-D
Фитилчо - майстор
Говоря за различния материал летви, с който си обкантил(обиколил странично) чамовите на плота на тезгяха .....
cvetomir_77 - специалист
Така и не разбрах от какъв материал си правите работните маси (тезгяха)? Аз имам хартисала 1/2 плоча 25 мм пдч и се чудя дали ще свърши работа ако го подсиля отдолу с рамка и някоя гредичка.
griffin - майстор
cvetomir_77 написа:
Така и не разбрах от какъв материал си правите работните маси (тезгяха)? Аз имам хартисала 1/2 плоча 25 мм пдч и се чудя дали ще свърши работа ако го подсиля отдолу с рамка и някоя гредичка.
Върши работа всичко, аз съм с ламинирано пдч и скара от долу. Само си предвиди да може да си сменяш плота като се износи. Аз го кърпя с лепило за сега :-D
cvetomir_77 - специалист
Щом ти у Френско го правиш така, значи за мен ще нещо нормално.
griffin - майстор
Абе и тука парите не се печатат :). Правиш с каквото имаш поне аз така си мисля тая маса така и така ще понесе доста бой във времето, мойта вече има няколко дефекта хихи :) ама нали е за това какво да и мислиш. Според мен само един е минуса на пдч-то, че ако искаш да завиваш винтове директно както в маса от шперплат или дърво ще е по-кофти, но пък за сметка на това чистенето е лесно :) само я стържа с една шпакла и лепилото пада.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: