• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Решения има въпроса е какво ще решиш сам :-) торсионната маса е лека другото носи на бой обаче е много тежко :-)
Sharkolia - специалист
Griffin,менгемето за тезгяха ми допадна като идея ,ала имам едно камъче да хвърля по него ако не възразяваш :) Струва ми се ,че шпилката с винта ти е с твърде дребна резба за такова устройство.
И все пак похвала!
griffin - майстор
Може колега, просто нямам извор на материали да не говоря за стругар :-) , и за съжаление нямам място за раб маса, с подръчни матряли това успях да направя
Sharkolia - специалист
griffin написа:
Може колега, просто нямам извор на материали да не говоря за стругар :-) , и за съжаление нямам място за раб маса, с подръчни матряли това успях да направя
Аве супер си е и така. Имам един познат ,който има нещо подобно на тази "торшън маса" само дето от ената страна е затворена с плот от другата има пуснати по дължина дъски през някво разстояние да речем ,че по между си имат по 100мм. и цялият този плот се обръща и може да се работи и от двете му страни . Искаше да го прави да се върти на 180 градуса между краката ала май го остави така на ръчно обръщане. А страната която е само с летви е много добро решение при лепене на разни корпуси и въобще позволява захващане със стяги почти по цялата и повърхност .
griffin - майстор
Ако има място има супер неща в нет-а амаа :-)
miro-penchev - специалист
Полека напредвам с масата и сглобките, едната страна на краката е готова, но се чудя следното: сглобките влизат сравнително стегнато, на ръка ги сглобявам без да се разпъва дървото, но все пак влизат плътно и като сложа лепило при сглобяването най-вероятно повечето ще бъде изтласкано навън, някакъв чалъм за лепенето на сглобките, че не мога да се сетя? Първоначално мислех да се откажа от болтовете, но сега като се замисля че май няма да е плътно залепено по цялата сглобка - ще е наложително да сложа и болт? Освен че ми се иска да ги сложа и заради фасона :)

Edit: Или пък да разхлабя повече сглобките, тъй че да не се изтласка лепилото?

Прикачен файл

DSC_0355.JPG

Прикачен файл

DSC_0371.JPG
bimbaeco - майстор
Намажи лепилото с четка и няма да има проблем. Лепилата за дърво дават по-яка връзка отколкото тази между самите дървесни влакна, така че, ако даде дефект, няма да е между залепените детайли, а в самата дървесина.
Вчера гледах вариант за дърводелско менгеме и се сетих за тебе. Ето го, става и с обикновени стеги, но с тръбните ще е още по-добре. https://www.youtube.com/watch?v=uKCQT20RPD8
Ако нямаш такива, Еди ги беше открил някъде в онлайн магазините в България за по 28 лева парчето.
Много добре си се справил със сглобките. =D>
Sharkolia - специалист
Сглобката трябва да бъде стегната и да влиза на ръка.Тва да не те плаши ,че лепилото ще излезе ,точно тва се иска от него ,след като си намазал всичко добре при самото съединение на елемнтите надмярът лепило ще излезне.Там обаче ще остане нужното количество да държи сглобката. Ако сглобката ти е хлабава тогава ще имач проблем ,тъй като самото лепило едва ли ще успее да запълни празнините (разбира се това не се отнася за полиуретановите лепила ,те се раздуват под формата на пяна) Твърде стегната сглобка също може да се окаже проблем и да разпука дървото при наличието на слой лепило .
Затова най-добрата опция е сглобката да влиза стегнато на ръка.
miro-penchev - специалист
Разбрах за лепилото, досега бях правил сглобки с лепило, които се притискат перпендикулярно една на друга, а при тази едната част ще се плъзне в другата и затова си помислих че може да не остане достатъчно лепило по повърхността.
bimbaeco написа:
Лепилата за дърво дават по-яка връзка отколкото тази между самите дървесни влакна,
Да, тъкмо това забелязах преди няколко дни като почиствах сглобките с длетото - самото място на слепване на двете греди на крака е доста по-здраво.
bimbaeco написа:
Вчера гледах вариант за дърводелско менгеме и се сетих за тебе. Ето го, става и с обикновени стеги, но с тръбните ще е още по-добре. https://www.youtube.com/watch?v=uKCQT20RPD8Ако нямаш такива, Еди ги беше открил някъде в онлайн магазините в България за по 28 лева парчето.Много добре си се справил със сглобките.
Ще видя видеото по-подробно, финалния резултат ми хареса като идея :) . Мерси за похвалата - уча се засега, че досега нямах пространство за изява :)
miliad - майстор
Колега напреднал си доста по проекта, но като гледам си объркал сглобката.
Така ще държи само на усукване, на изтегляне разчиташ на болта и лепилото.
Трябваше трапеца да е на обратно. Виж тук ъгъла на тезгяха:http://woodcraftbg.files.wordpress.com/ ... 7655_n.jpg.. Това е правилния начин за тази сглобка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: