• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 23
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Другият предмет на същата снимка ми беше заприличал на ренде, обърнато настрана - нямам скрита камера или ясновидски способности. :-D
Ето тук Пол Селърс обяснява за чворовете и завъртяните влакна.
https://www.youtube.com/watch?v=m231_HKCOWs
Под чугунено ренде имам предвид точно металните с винтове - Стенли и Рекорд номера 4, 5, 6 и 7.
Твоето също не е лошо, просто онези са по-лесни за настройка и по-малко се мориш, защото са по-тежки и като наберат скорост нямат спиране, а и вибрират по-малко.

П.П. Виж, Еди е друга работа - мернал го е някъде :-D
Фитилчо - майстор
А защо има такива фуги между отделните бичмета на плота :roll:
miro-penchev - специалист
Еми... имам на 2-3 места фуги от по 1 мм, :? ама се получиха когато финално слепвах като цяло отделните налепени по-малки части на плота - дългите стяги ми се оказаха малко и не успях добре да стегна, а и има по 5 дибли по дължината на всяко слепване и ми усукаха на едното слепване. Ама ще ги преживея тези фуги :D вече знам че за такава дължина си трябват много стяги :)

А и фугите не са през цялата дебелина на плота, ами на 4-5 мм дълбочина макс. , може и от усукване на материала да са увеличили допълнително спрямо слепването. Засега не ме притеснява за здравината на плота, но иначе - кофти изпълнение :D
kendal - специалист
Не е кофти изпълнението-нали все пак е за работа тезгяха дори отлично се е получил не че си питал за мнението ми ,поздравления за желанието с което работиш,чакаме крайния резултат .Желая успех.
miro-penchev - специалист
Масата е инсталирана за ползване, че нямам на какво да работя :-) а ще я довършвам между другите проекти. Ще слагам две менгемета и един рафт под масата. А и покрай масата ще си правя разни удобства за работа - и като цяло ще превръщам гаража в работилница, пък ще гледам да оставя и място за колата :-)

Прикачен файл

IMG_2014071953996.jpg
IMG_2014071953996.jpg (62.69 KиБ) Видяна 2221 пъти
bimbaeco - майстор
Браво, без грешка е станала масата. =D>
miro-penchev - специалист
Мерси :) за една седмица вече я заринах с всякакви започнати неща :lol:
griffin - майстор
=D> много добре е станало, скоро време ще почнеш да държиш колата се повече и повече навън ☺
Sharkolia - специалист
griffin написа:
=D> много добре е станало, скоро време ще почнеш да държиш колата се повече и повече навън ☺
разбира се та нали гаражите са за това . да си спретнеш работилница ,а колата-колата и без тва предишният собственик (възрастна жена в германия ,карала е много рядко само в неделя като ходела на църква ,а иначе през цялото време е била в гаража колата) е държал колата в гаража :)
mavryt4o - майстор
и аз одавна си нагласих менгеметата за тезгяха но ме притеснява как ще се държи иглолистния материал няма ли да се наранява лесно че бука при мен е малко кът
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: