Всичко за дърводелството
npelov - специалист
На мен ми се стори че дъбовите са с финиш. Лакирани или там каквото са им слагали. Май нямаше чисто дърво.
Иначе те са ми доста дебели за моите цели. Но май ще отворя друга тема за дървен материал ... като ми остане време да мисля за това ... А къде се продава време?
npelov - специалист
Уф, готова е. Завърших я с безир и след това датско масло.
Повече снимки тук

Прикачен файл

DSC_5425aXS.jpg
griffin - майстор
=D>
за етажерка 2 може да добавиш и кантчета на рафтовете които за старчат поне сантим така няма да има опасност да бутнеш нещо :-)
bimbaeco - майстор
Браво и от мене. Идеална работа си свършил.
npelov - специалист
griffin написа:
за етажерка 2 може да добавиш и кантчета на рафтовете които за старчат поне сантим така няма да има опасност да бутнеш нещо :-)
Аз мислех да направя нещо като малък парапет с прът за дюбели (гладък) и 10х20 мм летвичка в/у тях. Само преграда не ми хареса докато го гледах в sketchup. Обаче ме домързя. Пробиването на дупки да пасват и от двете страни не е лесно. За кантовете ползвах букова летвичка с дупка и отбелязан център - [urlhttp://www.woodsmithtips.com/email/img/2011/06/110602-02.jpg]нещо такова[/url], но без центрирането, защото на дъбовата летвичка дупките не бяха в центъра. Пак се получи леко разминаване - части от мм, но с почукване стана. Ползвал съм по 3 на рафт - колкото да не се хлъзга летвата като я лепя. И две щяха да свършат работа. Даже едната летва е без дюбели изобщо.
Сега след като е напоено с безир няма да хване лепилото. Не че е необходимо за се лепи ...
Но ако направя "парапет", не може само за едно от рафтчетата и само от едната страна. Трябва от всичките. Ако ще е гарга, да е рошава :). Може би по-нататък - като счупим 1-2 бурканчета.

Идеята ми беше такава (като може летвичката да не я пиля а да си остане правоъгълна.):
Прикачен файл:
kitchen shelf fence.png
kitchen shelf fence.png (34.07 KиБ) Видяна 1117 пъти
EDI - майстор
Хубава работа си свършил :partyman: Женското тяло доволно ли е.На следващата тури кантове от летва и от късите страни на рафтовете.Ако имаш оберфреза, можеш да си направиш профилче и хем кант, хем борд може да стане.
griffin - майстор
колега както си сложил предните кантове само е трябвало да ги пуснеш по високи, за кантовете не ти е трябвало дибли само слагаш и лепиш ако имаш такер за пирони набиваш и си готов иначе с стегички. ако за страниците е притеснявало че ше лепиш end grain върху long grain няма да се висиш на бордчето :-) че издържи, последно лепих end to end grain с 22 градуса и за учудване стана достатъно стабилно т.к детайла падна от масата и се овъргаля :-D .
иначе ако сега мислиш да лепиш :-) двойнозалепващо тиксо става достатъчно здраво и ако не ти хареса може да го махнеш. иначе каноконлит има гел той ще ти е по добре за твоя случай т.к дървото има повече пори а гела по добре ще запълни.
npelov - специалист
Не ми хареса с високи кантове отстрани - поне като го гледах в sketchup.
А отпред - имам опит, че колкото помагат, толкова пречат. Взимаш бурканче, закачаш го на прагчето, изпускаш.

Може би ще го оставя за като си взема фреза защото ми омръзна да заоблям на ръка.
griffin - майстор
секи с вкуса си, аз предпочитам на рака става ми по органично :-)
npelov - специалист
На мен ми харесва на ръка, но не може всяка извивка на ръка да я правиш. Няма толкова време в един живот. Пък ако ти е само хоби и не си безработен (кой безработен има пари за хоби?!?) още по-малко време имаш. Почваш с фрезата, довършваш на ръка. Понякога целта е просто да не се дереш на острите ръбове, я не да правиш профил за вид.

Но ще направя страничните прагчета и ще ги лепна с двойно лепещо за мокети. Ако ми хареса - завивам за постоянно. От Sketchup модел не винаги добиваш представа как ще изглежда като го направиш.

Тема "Рафт за подправки за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: