• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Ако е 2900 об/мин добре,но 900 оборота ми се виждат малко.
cvetomir_77 - специалист
Оказа се че капака с табелката на моторчето не е от него. Мотора със сигурност не е 120 вт и оборотите му са над 1800. Така че може и да се получи аспирацията с него.
griffin - майстор
За аспирация на какво ще го ползваш, турбинката ми изглежда малко малка.
cvetomir_77 - специалист
За фрезата и циркуляра. Турбинката ако е малка ще я реформирам. Важното е че имам "охлюва" и мотора :)
griffin - майстор
За това не знам колко въздух ще мести за малки частици предпочитат високо налягане с малък обем демек тип прахосмукачка, на мойта духалка и дават 350 куб. метра в минута ако не се лъжа и пак излизат опилки покрай корпуса като прахоулавянето е ниско долу под машината, надявм се с по голяма аспирация да се потушира това. Ако може да смучеш от кожух под диска може да ти стигне и това :), пробвай ако нестане ще направиш версия 2 :-D
cvetomir_77 - специалист
Днес успях да сглобя турбината, но определено ще трябва да сменя перката. Всъщност се оказа, че съм обърнал посоката на въртене на мотора, така че може би всичко ще си дойде на мястото. :)
big_death - специалист
Мисля че са му ниски оборотите но опитай , и сподели мнението си и снимки да видим какво е станало :) Успех !
npelov - специалист
Днес си взех един 60л варел да си правя друг циклон. Стария с 12л кофа се напълни догоре като рендосах една 13 см/2м дъска. Искам да му сложа 100мм маркуч/гъвкава тръба. Обаче имам два проблема:
1. не знам как се казва скобата дето се стягат маркучи с нея. Оная с един болт дето навиваш и то стяга. И съответно не мога да си потърся да си купя (ако не знам какво търся).
2. Не знам какъв маркуч е подходящ и откъде да си взема такъв маркуч. Тъй като по наследство съм леко стиснат си харесах ей това - 7.32 лв, но не знам дали ще стане. И май цената не е на брой (3м) - както пише, а е на метър, защото имат наличност 30.5 бр. Пише че е алуминий, но май е с някакво пластмасово покритие. Този например е 18.70лв метъра. Дават го специално за прахоулавяне.

Има и друг вариант - с маркуч за прахосмукачка за мокро/сухо прахосмучене. Той е с една идея по широк от обикновените домашни прахосмукачки. Обаче веднъж вече се задръсти рендето с такъв, а и ако някой ден си взема абрихт/щрайхмус по-малко от 100мм не е добра идея.

Та да се мъча ли да търся по-евтин маркуч или да си взема от полиуретановия? А тоя алуминиевия дали ще стане? Той май е за готварска аспирация.
griffin - майстор
Ако няма да местиш маркуча и първия става, ако ще превключваш абрихт щрайх по добре втория първия ще се накъса бързо.
nikolson - майстор
Скоба за водно съединение и смукателен маркуч.
Алуминиевия въздуховод и той става, но ще ти трябва хубава бандажна лента. Разтягат се до три метра, но трябва внимание, защото си е като дебел станиол, а захващането на спиралите си е слабичко.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Прахоулавяне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: