Всичко за дърводелството
npelov - специалист
Каква е разликата между надлъжен и напречен шперплат:
http://www.tashev-galving.com/433755-20 ... 0%BC%D0%BC
EDI - майстор
Предполагам ориентацията на затварящите слоеве.
griffin - майстор
баси тия са измислили нов вид шперплат или някой е проявил творчество на сайта на търговеца.
по принцип шперплата всеки слой е завъртян на 90 спрямо предходния и така променят качествата на материала.
ако успееш да разбереш какъв е тоя шперплат драсни да се образоваме :-) .
ако можеш да го погледнеш преди да го купиш, производителите честичко слагат горния слой с дебелината на вестник, тоя шперплат е труден за шкурене(аз почвам с шкурка 120) и много лесно се люпи от готовия продикт после :-) , само го имай като едно на ум.
npelov - специалист
@EDI Май си прав. Понеже листа е правоъгълник може би имат в предвид точно повърхностния слой. В случай на 4 мм са само 3 пласта и може би ще има по-голям шанс да се разшири накъдето е ориентиран повърхностния слой. За мен няма значение. Аз го вземам за кутийки за инструменти - ще го режа на малки парчета.
@griffin Не мога. Нямам кола. Повечето складове са на недостъпни места. Поръчвам от ташев щото имат "най-малко лошото" описание на сайта. Всички останали и това нямат.
griffin - майстор
Значи снимай като дойде защото ми се струва че това е странно описание :)
Снимай ако може пластовете и отгоре че ми е любопитно.
miliad - майстор
Надлъжен, напречен-обесняват хората по кой размер е ориентиран фладера.
npelov - специалист
ето снимка на шперплата от ташев - 4мм качество AB/BB:
Прикачен файл:
plywood.jpg
Исках да ми го разрежат на две за по-лесно съхранение. На едната част има обелен горния слой. Уж на качество AB/BB това не е допустимо ... ама не ми се разправя да го връщам. Така или иначе ще го ползвам само за малки кутиики.

Дайте идея как да го изправя. Първото което ми хрумна, е да го напръскам малко с вода и да сложа нещо отгоре да постои няколко дни. Няма да го мокря много. Щом върши работа при дъските за рязане (необработените), би трябвало да работи и при шперплата.

Ето и не намалена изрезка от снимката:
Прикачен файл:
plywood2.jpg 100 crop
pipilica - майстор
Трудно ще се изправи за няколко дни, по скоро за седмици може. Как е крив листа. То тоя в Ташев е строителен ако искаш хубав шперплат потърси по фирмите за мебелни плочи. И като ще купуваш иди и виж какво е качеството.
npelov - специалист
В случая не ми пука много за качеството. Пуснах снимка щото griffin искаше. Обаче по-нататък ще ми трябва за мебели. Може ли да ми дадеш някои фирми в София, които предлагат хубав шперплат за мебели. Ако има в близост до Овча купел - още по-добре. И понеже ги продават на големи листове хубаво е да предлагат като услуга рязане. Този се води надлъжен и наистина влакното върви успоредно на дългата страна.

Огънат е по късата страна (на снимката вляво си личи) ... така де, късата след като е разрязан. Иначе е огънат по посока както е свалян фурнира от трупата предполагам (външните слоеве).
Последна промяна от npelov на съб юли 19, 2014 12:11 am, променено общо 1 път.
bimbaeco - майстор
http://www.jaf-bulgaria.com/shperplat/
все още не съм ходил там, но много скоро смятам да ги проверя, че цените и асортимента изглеждат добри на хартия.

Тема "шперплат - надлъжен, напречен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: