Всичко за дърводелството
estorm - специалист
При сглобяване на закупен от магазин спален комплект трябва ли да се слага лепило на дюбелите които са до минификсовете? Въобще където има дюбели да се лепят ли? Повторно разглобяване се предполага, че няма да има.
Последна промяна от estorm на чет юни 19, 2014 9:19 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Щом е с минификс не дей лепи
estorm - специалист
Благодаря! И друг въпрос изскочи. Тъй като липсват болтчетата които закрепват амортесьорите към страницата то какви са М6 изглеждат по това което са дали за набиване. Но с каква дължина и глава са подходящи? И колко да стягам?
angel_ov - специалист
estorm написа:
При сглобяване на закупен от магазин спален комплект трябва ли да се слага лепило на дюбелите които са до минификсовете? Въобще където има дюбели да се лепят ли? Повторно разглобяване се предполага, че няма да има.
Дай да видим този комплект. При последното сглобяване на такъв “магазинен“ имаше доста недосмислици.
estorm - специалист
Не е за мен правя услуга. Точно поради многото им недомислици на серийните изпълнения аз предпочитам да си поръчвам разкрой и кантиране и да си сглобявам сам каквото ми трябва.
Комплекта не ми се коментира. Явно плана е правен от някой в час по трудово. Чудя се как успяват да продават. Всъщност сетих се. Виртуален магазин е. На снимката нищо не личи.
Та на въпроса. На тази рамка не мога да закрепя повдигащия механизъм както си реших въпроса с моя. От обикновените турски е модела с амортесьорче. Те ми дават втулка за набиване в 18мм пдч като тя потъва около 10мм и е с глава шестограм против превъртане. С навиването на болта втулката отваря като анкер в бетон. Което означава, че дължината на болта не е произволна. И тъй като няма нито един питам какъв е размера му ? Все някой ще е слагал такива, нали?
miliad - майстор
Ако е, като този дюбел, болта е М6/9мм резба е до ръба на ПДЧто + добавяш планката на амортисьора.
estorm - специалист
Благодаря колега! Оказа се пълен та'ак тоя дюбел. На това рехаво пдч никаква не я върши. Още втория изскочи като почнах да затягам. Просто лесно превърта и оттам няма какво да го задържа докато отвори. Да бяха го направили целия по дължина отвън шестограм а то само 2мм. Ще слагам друго няма как. Ще се вижда отвън, но една боя ще реши това. Какво да бъде ? Нещо като коларски болт ли? Пиша това ако някой някога попадне на подобно хич да не си губи времето. Не струва.

Тема "Бърз въпрос за сглобяване и закрепване повдигащ м." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: