Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Реших да продължа темата с моите инструменти, които дойдоха от САЩ. И когато реша да си поръчвам още пак ще е от там :supz:

Изображение
Изображение
EDI - майстор
Оооо, a честито, вървиш по моя път. :partyman: Aз рaботя сaмо с ЙОНИКО - евтини, но кaчествени.Щом издържaхa нaпънa нa цялaтa дъбовa врaтa, знaчи сa осички.Имaм тaкъв комплект и още 5 единични профилини.
cvetomir_77 - специалист
EDI написа:
Оооо, a честито, вървиш по моя път. :partyman: Aз рaботя сaмо с ЙОНИКО - евтини, но кaчествени.Щом издържaхa нaпънa нa цялaтa дъбовa врaтa, знaчи сa осички.Имaм тaкъв комплект и още 5 единични профилини.
Мисля да си поръчам едно от тези:
Изображение


Изображение


Изображение

Кажете какво използвате за слепване на материал (кой фрезер). За слепени плотове искам да кажа.
cvetankirilov - специалист
Еди, след дъбовата врата още ли остри, могат ли направят още някоя друга врата или се захабяват след такова изпълнение?
:?
човека от който си купих фрезери за талени брати твърдеше , че могат да се заточват, понеже били от волфрам карбид, това дали е вярно?
EDI - майстор
cvetomir_77 имам ги посочените от теб, без последния.С първия за сглобки сглобявах страниците на дъбовата врата.Другите също вършат хубава работа, особено фрезера за долапчета.Малко трудно се настройва височината на този за сглобките и този за долапите, ама ще свикнеш - центъра се пада малко на майната си, в наклонената част на пластините :-D .Между другото първия и последния са със сходна функция и еднаква височина на режещата част, единия ти е достатъчен, ако сглобяваш само дебели дъски.При мен купуването е малко трудно, един приятел от Търговище ги поръчва, плаща ги, аз плащам на него, пристигат при мен в пощенския клон. :lol: И аз съм си набелязал още няколко, ама не знам кога ще събера бюджет.
cvetankirilov, без проблеми са, доста дъб могат да прекарат още, за чам ще ме изкарат до пенсия.Да, с такива пластини са и могат да се заточват, ама бая време има до този момент.
themask - специалист
cvetomir,

Откъде ги поръчваш тези убавини?
:partyman:
cvetomir_77 - специалист
Точно от там ги поръчвам и за сега съм много доволен. И пристигат за "отрицателно време", както се казва. За около 1 седмица са при мен.
themask - специалист
Е, това е UK, а ти каза САЩ - затова попитах :)

П.П. Извинете - видях - всички са от САЩ :roll:
Ама и пощенските разходи леко "осоляват" цената...
cvetomir_77 - специалист
Я първо провери цените в България и нека тогава говорим за солта.

Тема "Пристигнаха "инструментите"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: