Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Здравейте,

предстои ми да правя 6 метра гаражна врата, първоначално я бях замислил като желязна рамка, с метални пирамиди.

Заради изолацията обаче сега реших да е метални рамки и дървени панели .
Ще се отваря на хармоника на 4 крила и съответно 2 по 1.5 метра крила за всяка половина.

Та дайте някакви готини идеи за панели за такава врата. Иска ми се да е нещо сравнително модернистично, че цялата къща ще е така.

Благодаря ви :wink:
VLADO66 - майстор
6 метра е много за две коли.Моя гараж е 5.5 м.ширина а вратата 5м-две коли си спират нормално.Хармониката няма как да я изолираш отдолу при колелата,така че помисли за секционна врата.
Lisko - майстор
ламарина и стЕрЕо-пор !
Фитилчо - майстор
Искам вратата да е колкото се може по голяма, защото пред нея трябва и да спирам(паркирането е проблем), затова я правя от край докрай 6 метра.
Едната няма да се отваря, а другата ще се отваря така:
Изображение

Което е много лесно да е уплътни с два профила горе и долу от външната страна(вратата ще се сгъва навътре)
Фитилчо - майстор
Lisko написа:
ламарина и стЕрЕо-пор !
Представих си пор със слушалки :lol: :lol: :lol:

Иска ми се да избегна "Индъстриъл" видът на вратата, затова исках дърво.
ВАриант е да облепя пирамидите с фолио, ама си личи и мен ме дразни малко.
griffin - майстор
Колега малко късно ама кат гледам че няма други предложения :)
Значи вратите имат по 5-6 ребра предполагам може да си ги направиш колкото искаш широки вратите нямат стабилизиращи летви през самите летви на отделните клиа има прекарани шпилки които стягат дъските от които е съставена крилата една към друга. На пода има само водачи но не и праг, виждал съм местните слагат праг който изглежда като улей но при мен нямам монтиран да ти покажа. Преди да се сгъне вратата едното крило което се явява и малка вратичка се отваря и сгъва на обратно и останалата част на вратата се приплъзва настрани. Цялата врата виси на ролки върху една релса. Отдолу на едната съм снимал как съм направил да не вее под нея на същия принцип може да се направи и на останалите страни просто не е моя къщата и не ми се занимава. Има възможност ако се сложат четки да се изолира по добре вратата.

Прикачен файл

DSC_0058.jpg

Прикачен файл

DSC_0057.jpg

Прикачен файл

DSC_0056.jpg
Фитилчо - майстор
Мерси много ,

представям си метална рамка, разделена на секции и секциите облечени с дърво. :)

Ще го мисля ....
Lisko - майстор
Фитилчо написа:
Мерси много ,

представям си метална рамка, разделена на секции и секциите облечени с дърво. :)

Ще го мисля ....

Ако дървото има предимно декоративна функция и на второ място изолационна, тогава нещата се улесняват защото дървото няма нужда да стига докрай и да се прецизира какво се опира/пречи в сгъвката при отваряне/затваряне.
Фитилчо - майстор
За сгъвката си прав,но ще се отваря автоматично и винаги може да се ограничи да не се отваря докрай.
В крайна сметка ще е апартамент лофт а не гарж и през тази врата ще си вкарвам само мотора в хола :-D

Иначе ще има точмо декоративно изолационно дейтвие, рамката щще е от 40х40х3 метален профил

Тема "Идеи за панели за гаражна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: