Всичко за дърводелството
Здравейте. Налага ми се да сменя цвета на една маса.Първо защото искам да е по тъмна и второ защото плота е на точки лак за нокти. Масата е МДФ в цвят нещо като тамна череша. Купил съм лак венге,мисля да шкуря внимателно но не до бяло а само да сваля точките лак и да загладя цялата маса леко със шкурка 220. После една ръка лак венге и ако не стане достатачно тамна още една ръка а след това една ръка безцветен лак. Мислите ли че ще стане по този начин. Ако имате други идеи моля помагайте.

Прикачен файл

50235797_2_800x600.jpg
50235797_2_800x600.jpg (49.34 KиБ) Видяна 1119 пъти

Прикачен файл

50235797_3_800x600.jpg
50235797_3_800x600.jpg (53.65 KиБ) Видяна 1119 пъти
griffin - майстор
би трябвало да стане, щом ще е по тъмно задачата се улеснява, за шкурките според мен не стигай до толкова дребна накрая неже би 120 или 150 за да се захване по добре новия лак.преди лака обдухай или мини с прахосмукачка повърхностите.накрая върху венгето колкото и слоя да е то може да сложиш повечко слоеве безцветен лак за да е по устойчиво. ако повърхността между ръцете лак е по грапава прешкурявай с 320 или 400 шкурки леко на ръка 1-3 тръквания буквално са достатъчни. ако последния слой ти св струва грапав може да го претъркаш с зелен кухненски скоч за чинии.
а след търкането със тоя скоч после полира ли се с нещо?
griffin - майстор
скоча е само да свали ако има малки неравности(прашинки примерно останали в лака), американците гледам че след лак понякога втъркват вакса и полират, но в твоя случай ако метнеш няколко ръце лак мисля че няма да се налага да правиш друго. а и техниката с вакса върху лак не съм я пробвал и не смея да препоръчам. ваксата е смес терпентин и восъци, или масла и восъци. в бг не знаю дали ги има на пазара и как се водят. това е само за инфо
Днес шкурих и даже една ръка лак е мината.Потъмня ,сега е между тъмен махагон и венге след втората ръка ще видя как е.Като стане ще кача и снимки.
griffin - майстор
стискаме палци :-)
Ето и резултата от 3 ръце лак. Първата е с лак венге и още две ръце 50/50 льк венге и безцветен.

Прикачен файл

20140714_200245.jpg

Прикачен файл

20140714_200222.jpg

Прикачен файл

20140714_200108.jpg
monilan - специалист
Браво, много добре се е получила масичката, със здраве да се ползва :drinkers:

Тема "Смяна на цвят на маса???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: