• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
big_death - специалист
Много по-просто щеше да е ако сложите направо дърво-цилиндър, от колкото да си правите тая играчка !
Иван Златев - специалист
Да по-лесно е,но за мен това е предизвикателство,не винаги трябва да гледаме лесния начин.
MamaMy - майстор
А кой е казал, че рудана трябва да е от плътно наредени летви? По нашия край са с разстояние между тях и то по-голямо от ширината на една летва. :?

viewtopic.php?f=21&t=16427
Последна промяна от MamaMy на съб юли 05, 2014 9:16 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
Доколкото разбирам, става дума само за декоративен кладенец, следователно няма да се товари реално.
Иван Златев - специалист
Да кладенчето е декоративно и няма да има тежест.
shotik - майстор
Вместо да го правиш по окръжност ,не е ли по - лесно да го направиш на многоъгълник,като двете странични опори ги направиш от квадрат ,скосяваш ъгли и става осмоъгълник ,скосяваш новите ъгли и получаваш шестнадесетоъгълник и вече по тях правиш летвите и ковеш върху основите ?Ако искаш да още по - овално правиш 32 ъгъла с ново скосяване.
Аз така бих постъпил,но твоя е волята как ще го направиш.
nikolson - майстор
За основа ПВЦ тръба, ф110, 130 или по избор. Покритие-фолио, имитиращо дърво, нарязан на ленти шперплат, залепен върху тръбата, а аз бих го направил със залепен фурнир. За ос-стругована дървена дръжка или сап. Вместо тръба може да се ползва кюнец/бурия със същия диаметър, покрити по посочения начин.
  • 1
  • 2

Тема "Геометричен въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: