• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за дърводелството
cvetankirilov - специалист
Ето го, с всичките му екстри, лозичка и сурвакницата на лапетата си стои още :-D
Прикачен файл:
DSCI2424.JPG
DSCI2424.JPG (81.7 KиБ) Видяна 1072 пъти
Прикачен файл:
DSCI2426.JPG
DSCI2426.JPG (107.87 KиБ) Видяна 1072 пъти
Прикачен файл:
DSCI2427.JPG
DSCI2427.JPG (86.53 KиБ) Видяна 1072 пъти
ако забелязвате и отдолу направих един друг( той е за старите, кухня си направиха там), но там пък нямам нито една снимка от работата.
griffin- в стената съм го хванал с винтове за директен монтаж през 40 см, а отдолу (срам не срам ама там още не е готово) съм пробил първо бетона, набивам една арматура 10мм и разпробивам гредата и я набивам на шиша. За водата щях да правя едни " пирамидки"около гредата от плочки с които трябва да бъде облечен и борда на терасата.Засега нищо не защитава гредите в основата от мокрене, освен лака, който е на водна основа- четири ръце.
EDI - майстор
Бомба е.Аз за долу правя същото - набивам шпилка, но навивам гайка ,слагам метална планка и с гайката повдигам на около 1 см от основата.Така не се събира вода и не гние. :-D
cvetankirilov - специалист
То и сега не се събира вода, леко повдигнат е самия пояс на терасата в средата, където са гредите. Това с планката е хубава идея
griffin - майстор
Това гниене за всичко което е навън още ми е непозната област, но поне от наблюденията ми почти навсякъде където може да се задържи вода и дървото има контакт с нещо друго ситуацията става тежка :-), мерси за инфото.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Изработка навес над чешма- от основите до покрива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: