• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Всичко за дърводелството
Matom - помощник
EDI написа:
Проекта е бая сериозен. :partyman: Що спорите, да не увисне покрива ли.Ако имаш съмнение, слагаш две ъглови подпорки от колоната към края на хоризонталните греди.Вдигни малко дължината на видиите, поне 200 да са.
Да. На края се получава 130 см от центъра на последната колона до края на ребрата/ челната дъска, но реално неподпряното ребро е 40 см, вижда ми се добре, а неподпряната греда е около 50 см, при сечение 12х12, не мисля че ще се изкриви гредата, но да, в краен случай мога да му бодна едно "ранбалкенче".

Хм ... адски се надъхах, тази седмица имам малко мероприятие по Родопите, тамън да видя някоя "битова" идея. Но следващата седмица го почвам!
П.С тва чудо го чертах и пречертавах 2 месеца, ходих до Чепеларе да си избирам материал, а ся като поразгледах, мятам по едно завистливо око на Зедикус на банцига. Някво инфо? Цена, габарити, марка?
Между другото, не искам да разводнявам хубавата тема на Зедикус, ако има специализирана тема за навеси, споделете коя е.
EDI - майстор
Правиш си своя темичка за навеса.И аз имам отделна, и Иван си направи, та да се събира материал.За банцига Иван също направи отделна тема, ще я намериш, не помня точно къде беше.Касаеше възстановяване, понеже беше леко нефункционален :lol: , ама той го направи картинка. :partyman: Ако остава 40 см само, няма да имаш проблеми, 12Х12 е стабилна греда.На диагоналите ранбалкен ли им викат по научному, я го запомня, я не, ама нещо ново чух. :partyman: Като го почнеш, няма да ти се спира, докато не го изкараш.За моя навес бях впрегнал баща ми и бащата на булката, да подават това, онова, за друго не стават /годинките :-D / ама поне правят конушмак и не слизах по 100 пъти на ден от покрива.Та, намери някой да помага.Ей го моя навес - viewtopic.php?f=17&t=34027&hilit=%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%81+%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE а това е за банцига на Иван - viewtopic.php?f=35&t=46760 .
Matom - помощник
А тия ножчета за зегето 18 см на Девалт, от къде ги взе ?
ZEDYCUS - майстор
:partyman: To си е цял Хамбар. Браво за мерака. Задължително намери помощник, за навес с тези размери ще се изтуриш сам. Аз от два покрива се измъчих, та после вр.Ботев ми се видя като песен. :-D
Вместо пирон по добре сложи по един винт 6х60 на всяко ребро отгоре на дъските на ламперията. Пироните се разлопват след време. Наложи се на стария навес да мина и ги прикова наново.
Ножчетата на Девалта ги мернах по случайност в Крез Пазарджик миналата година. В Пловдив питай Николай от Томика.
Трябва да пусна една туристическа тема да показваме ей такива красоти--

Прикачен файл

03082014167.JPG
stiv1961 - майстор
ZEDYCUS написа:
Трябва да пусна една туристическа тема да показваме ей такива красоти
То има такава тема
viewtopic.php?f=45&t=15645
Блазе ти, че можеш да обикаляш, на времето и аз бях луд по туристическо ориентиране, но вече не мога :sad:
Matom - помощник
Издирването на ножчета започва СЕГА!
Бтв, този уикенд съм на Белинташ- напълно в синхрон с туристическата тема ... ъъъъ въпреки, че май яденето и пиенето ще преобладават :partyman:
bimbaeco - майстор
Мислех да се въздържа от коментар, ама сърце ми не изтрая. За мен няма по-калпав инструмент от зегето. Убеден съм, че с ръчен циркуляр в комбинация с ръчен трион ще се постигнат много по-добри резултати. Ето пример: https://www.youtube.com/watch?v=JNTp_GOvzTc
Преди да сте казали "ами, с Фестул и баба знае", ето как става и с обикновен ръчен циркуляр:
https://www.youtube.com/watch?v=M_xJD_aylYw
Имам предвид водача за 90 градуса, с който Матияс реже и прави сглобките.
Иначе Еди е цар на интернет магазините - знае по всяко време къде какво продават и, ако ви трябва нещо, той е човекът, който знае откъде да се купи :drinkers:
EDI - майстор
Ами по принуда :lol: в нашето село като няма нищо, все се налага от интернет да се търси.
ZEDYCUS - майстор
:-D Мишо, ако Еди е цар на онлайн пазаруването, ти си цар на клипчетата. :partyman:
Със зегето има проблем при криволинейно рязане, долния край на ножа се измества. При право рязане и с хубаво ножче, няма проблем.
Имам Спарки TK70 с възможност за ряз 70мм, но предпочетох зегето. Няма ли мераклия да се отърва от него(евтино ще го дам), отдавна съм харесал при Николай един Мактек. :wink:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Изработка навес над чешма- от основите до покрива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: