• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Мен лично феролита не ми харесва :-D ама вкусове секви :), сега чек се загледах в капаците еди като спомена. Колега тука им слагат едни засечки ако ти е интересно мога да снимам :-D, в българия честноказано не съм виждал никъде да слагат :)
ZEDYCUS - майстор
Снимай и покажи :partyman: . А за хамершлак ли говориш неразбрах(цената кърти мивки 16лв и нагоре). Тук с бронзова боя боядисват печките на дърва :?
griffin - майстор
Ще пусна довечера надявам се снимка, имах предвид само бронзовия цвят :-D
ZEDYCUS - майстор
:-D От колко години си във Франция, че некой път трудно те разбирам. Загрях реотана. :-D
griffin - майстор
От 4г. ама тука си шпрехам на български.
Ето снимката дано се вижда добре че телефона не прави много хубави картинки :).
Повечето от капаците от дърво които наблюдавам тука са с някакъв вид подобно законтряне на тия летви които са сложени под наклон почти няма изключение.
Много интересни неща има и по обществените сгради дървена носеща конструкция съчетана с метал стъкло и бетон :).

Прикачен файл

DSC_0066.jpg
ZEDYCUS - майстор
Има логика в засечката, не дава да провисне конструкцията, законтря се. :partyman:
Засега не виждам на капаците проблем от провисване, вече са на две години. Лепил съм в нута, а и на всички укрепващи летви. Дори и 1см да провисне няма да мога да ги затворя. един вид съм се застраховал двойно. Вилата е южно изложение и всеки ден ги пече, зимата и лятото. Не пречи обаче тази идея да я внедря в следващите капаци които правя. :prayer:
Изображение
Изображение
griffin - майстор
Не казвам че ще виснат навсякаде в бг съм гледал така да се правят врати капаци абе конструкции :) просто ми е интересно какви са разликите между различните школи така да се каже. Ако мога да обикалям по старите къщи по селата или да гледам стари мебели това най ме привлича какви са разликите между едновремешните техники и конструкции и какво се прави сега :), пусто любопитство :).
Ако ти е интересно мога да пообиколя по големите дървени конструкции тука и да постна снимки ама не съм сигурен кога ще мога че на някои места като в басейна сигурно ще ме набият ако извадя телефона да снимам хехехе :).
ZEDYCUS - майстор
:-D Там трябва със скрита камера. Което можеш снимай и показвай. :partyman:
На вилата ми остана само един капак да правя от западната страна, а ме чака една голяма постройка 5 на 4 и сега събирам идеи за покрива, че искам да е без подпори. :)
Svetoslavoff1 - майстор
От цялата тема това най ми допадна:
"...та утре и други ден активна почивка на път за вр.Ботев." :)
Поздрави за мерака и споделеното в тематичната фотосесия!
ZEDYCUS - майстор
И на мен ми хареса, но като мина една седмица та позабравих ходенето. 1-я ден 11 часа,а на връщане към 9. :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Изработка навес над чешма- от основите до покрива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: