• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко за дърводелството
crez - майстор
Защо толкова дебели греди за един навес :? Или както казва прасчо "колкото повече толкова повече" :lol:
EDI - майстор
:prayer: :partyman: Да има, да има, от имане глава не боли.Пък и отгоре доста тегло идва с двускатната конструкция. :-D :lol: Моите са 12Х12, ама навеса ми е по-големичък.Та сега и малко торнадо не може го откъсна или събори.
crez - майстор
Всяка конструкция си има сметка пък за този навес сметката не излиза. :?
EDI - майстор
То сметката добре, ама кой да ти смята. :? Едно време най-не обичах да смятам.Затова повечко слагам, че да не се объркат сметките в края :lol: .
ZEDYCUS - майстор
Еми който може да смята слага тънки, тъй като аз не умея се застраховах и сложих дебели. :lol: Крез по сметка с каква дебелина на гредите трябваше да бъде. Другото е , че по складовете има само определени масови размери материали, а с поръчка излиза доста по скъпо.
А има до навеса и наколна беседка пак без сметки на 4 кола и пак със същият материал, държи се още не пада. :-D
griffin - майстор
Задействам много добре е станало само имам питане връзката метал дърво на стъпките няма ли да почне да гние бързо, чел съм че на такива контакти става конденз и се ускорява гниенето
ZEDYCUS - майстор
От личен опит ще отговоря- стъпките на наколната ми беседка са същите. Правени са основите 2007 година досега нямам такъв проблем, но всяка есен ги мажа с отработено масло. На този навес са отново така, преди да набия колоната наливам към 5мм масло, ако е повече става хидравлично налягане и не може да се набие. А по края на връзката дърво и метал слагам полиуретан да не може да влиза вода. Изображение
griffin - майстор
Ясно мерси, че ме винаги тая връзка ми се струва опасна, то вечни работи няма де но е добре да се знае как се бяга от проблема
ZEDYCUS - майстор
През седмицата изчезнах от бачкане и довърших навеса над чешмата, но реших да сложа вместо битумни керемиди, рулонна изоплация с посипка-в случая Полизол-4,5кг на кв.м и отдолу битумна мушама. Трябваше да оправям и другия покрив над терасата и щеше да излезе много дебел масрафа с керемидите. :rolleyes:
Сложих и т образните планки от ОЛХ дето взех. Идеални са 4мм дебели и прахово боядисани, за цената са супер.
Погрома след ремонта на другия навес-две изгнили дюшемета по 4м и част от челната дъска -всичко дойде от келявата ламарина от печатни плаки, които сложих през 2007 година. Покрих и него с посипката.
За 4 дена два покрива ми дойдоха множко, та утре и други ден активна почивка на път за вр.Ботев. :partyman:

Прикачен файл

29072014125.JPG

Прикачен файл

29072014129.JPG

Прикачен файл

29072014131.JPG

Прикачен файл

30072014132.JPG

Прикачен файл

30072014137.JPG
Matom - помощник
ZEDYCUS написа:
:partyman: Днес взех готовата ламаринена обшивка и поръчах едни такива Тобразни планки Изображение Да захвана колоните към хоризонталните греди, там се държат само от 2 винта, а опъна ще е вертикален.
Здравейте, нов съм във форума ама мра за домашни ремонти и реших най-накрая да се регистрирам.
Ще правя дървен навес, подобен на показания, но по-голям - 4х8 метра.
Подготвил съм дървенията, но искам съвет относно тези планки, от къде мога да намеря такива, също и квадратните пети, които са използвани тук.

Гредите са ми 12х12, ребрата 5х10, всичкия материал е чам. Харесва ми белия цвят на дървото, можете ли да ме посъветвате с какво да го обработя/намажа, за да запазя ефекта.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Изработка навес над чешма- от основите до покрива." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: