• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
prascho - майстор
привет,

Кой от 5-те уплътнители ще препоръчате за дървена дограма? Най-вероятно ще се слага лента на касата и лента на крилото.

http://www.gomaplast-bg.com/Goma_produc ... ma_BG.html#
nikolson - майстор
Ползвал съм №4. Но годността е една-две зими. После смяна.
prascho - майстор
Как така 1-2 зими....На ПВЦ дограмата как изкарват доста повече?

П.П. При алуминиевата преграда виждам, че уплътненията са различни. На касата е нещо като номер 5, а на крилото е номер 4 /балон/...
EDI - майстор
Материала е различен, не ги сравнявай.№4 поема повече деформация от плътните, аз затова използвам тях, когато се наложи.Иначе предпочитам, макар с повечко работа, да си прогоня идеално дограмата, от колкото да слагам гума.
prascho - майстор
Еди,

Не е до прогонване. Виждам големи луфтове /2-4мм/, които искам да уплътня. Уплътненията ще ги слагам челно /успоредно на стъклото/. При мен са две стъкла на разстояние 10-12 см. Външното искам да го уплътня.
EDI - майстор
Ясно ми е, ама аз като прогонвам, прокарвам всяка контактна равнина и ако се налага местя и панти, ама това си е доста труд, макар после 20 години нищо не се пипа.Слагай гумите, не му мисли.
prascho - майстор
Абе и аз съм на това мнение. Гума си трябва за да няма след това лечение :-D . Българските са значително по-евтини от тези на "Теса" в Бриколаж например.
marian1 - майстор
Проблема с уплътненията е, че когато дограмата не е проектирана за уплътнение - уплътнението се сплесква много повече от необходимото, и на места създава напрежения в самата дограма (заради малките фугички) - съответно тя се измята след известно време и проблема се задълбочава. От друга страна, заради неправилното притискане на уплътнението, то се уврежда непоправимо - т.е. изгубва възможността да възвърне първоначалния си вид - да се изправи след сплескването при отваряне на дограмата след известен престой под натиск - обичайно дограмите стоят затворени.
За това, мисля че неправилно Еди ( лично мнение, може и да греша) те е посъветвал за 4 - защото не си казал имаш ли заложен луфт за уплътнение.
4 номер може да използваш,ако правилно съм разбрал е: 9мм широк, и 6мм висок профил на уплътнението.
Ако имаш луфт който сплесква уплътнението около 1-2мм - означава, че при затворен прозорец без уплътнение ще имаш равномерен луфт от 4-5мм. Тогава си за 4.
Това е моята теория за този вид уплътнение - така го ползвам аз!
При интерес мога да обясня или кача снимка от врата която приспособих за подобно уплътнение и резултата е удивителен - когато се натиска звънеца - човека не го чува и ми чупят звънеца, защото не разбират че работи! :lol: :lol: :lol:
EDI - майстор
Аз затова предлагам 4, понеже междината поема повече деформация и не упражнява натиск.Дебелината на самата гума е около 1 мм.Все пак на място трябва да се прецени колко мм ще се уплътнява. :partyman: Иначе този тип уплътняване без ложа за гумата или дунапрена си е винаги компромис.Иначе най-добрите уплътняващи материали, които съм виждал са на FIX-O-MOLL, наистина са трайни, изкарват 4-5 години без проблем, не са и много скъпи.
  • 1
  • 2

Тема "Упллътняване на дървена дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: