Всичко за дърводелството
Здравейте приятели!

Натъкнах се на крайно тъп проблем, който трябва да реша спешно!
В квартирата, в която съм има легло с леко спънат размер - 155/205, за което се оказа намирането на качествен матрак е кошмар, а и да намеря, впоследствие този матрак трябва да си го окача на стената когато се преместя. За съжаление ново легло не е вариант защото хазяите не са фенове на идеята.
Вариантът, който мисля е да направя леко "донаждане" от едната страна, така, че да може да се събере стандартен 160/200 матрак. Врътката е, че трябва да е напълно "недеструктивно" - т.е. без нови дупки по старата рамка, без лепила и дивотии...

Ето какво е положението в момента - такава е сглобката от двете страни на тази дъска:
Прикачен файл:
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (58.2 KиБ) Видяна 662 пъти
Това, което ми идва на акъла е да разкарам тази цялата странична дъска и да сглобя П или T образен профил от няколко дъски, които да са на нивото под скарата за матрака, като го поддържат, а на стърчащата част да съединя още една летва, която да изравни нивото на скарата. Така леглото ще е "отворено" от едната страна, но не му пречи. Чудя се за сглобката и си мисля там където минава този болт, който държи страничната дъска в момента, да сложа една Г образна планка, която да държи новия профил на мястото... От другата страна(където е таблата на леглото) има и допълнително две дълги видии, които в момента държат страничната дъска да не се върти около болтовете - тях също мога да ги набия в новото "уширение" за да миряса. Това ми идва на акъла в момента... съответно с подобно фолио облепено мисля, че няма да изглежда твърде странно... Ще се радвам ако някой има и други идеи...

Поздрави
Алекс
Chefo77 - майстор
А защо мислиш, че няма да се намери матрак, който от 160 да стане 155 при подходящо натискане? Латексовите без грижи се мачкат например.
nikolson - майстор
Има матраци на 72см. По-лесно и "не деструктивно" е да се укрепят по-тесни, отколкото да разширяваш спалнята.
Благодаря за предложенията. За съжаление и двата ги мислихме, но моделът, който ни върши работа го няма в този размер така, че да пъхнем два матрака, а по-големия питахме дали можем да го натъпчем, но щял да се деформира. Единствения вариант е да се събори страничната стена на леглото и да се донади подложка, та затова по-скоро ще се радвам на акъл за най-оптималния начин да се направи. А също и ако някой се занимава с дърводелство и би се наел със задачата, съм готов да си платя услугата :) така, че и препоръки за майстор приемам
nikolson - майстор
Виждам че има подмтрачни рамки. Решение е дунапренов дюшек по размер.
http://dunapren1.alle.bg/%D0%B4%D1%83%D ... %BA%D0%B0/
http://dunapren.net/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8/

Тема "Съвет за "уширяване" на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: