Всичко за дърводелството
yhv - специалист
Здравейте,
Интересува ме, има ли възможност да се направи дървена врата, която да е със метален скелет в нея?
Идеята ми е следната: вратата и касата са изградени от метална рамка - метален скелет, които да държат панти и заключващи механизми.Тази конструкция е обвита от масивно дърво с фрезовани орнаменти.
Възможно ли е да се направи подобно нещо?
В началото търсех метални врати с фурнир, но в последствие се указа, че подобни конструкции не могат да издържат на външни атмосферни условия поради факта, че ламарината в междинния слой на вратата в повечето случаи не е обработена и ще корозира бързо. А ако е обработена пак е въпрос на време да корозира, понеже в металните врати винаги остават отвори към вътрешния слой.
Затова се интересувам от масивна дървена врата. Но там проблема е в пантите и заключването много лесно могат да бъдат изкъртени.
И поради горепосочените недостатъци на двата вида врати си мисля дали не може да има трети вариант, който да е комбинация от метал и дърво, изключващ недостатъците.
VLADO66 - майстор
Помисли дали вместо дърво да не използваш HPL платна.Изработката на една такава врата "направи сам" би ти спестила около 200 лв.като резултата може да не е обнадеждаващ.Над входната врата е задължително да има навес.Има добри решения за студено поцинковане които предотвратяват корозията.

Тема "Направа на екстериорна врата за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: