• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
skrijo - специалист
Здравейте :) .Лентата на банцига ми води на една страна ,като линеала съм го настроил по плота на банцига .Пробвах да изместя плота да е успореден спрямо лентата но той мърда само 1-2 мм и не става .Може ли лентата да е усукана по късата страна ,защото преди исках да използвам опората която е на водача и тогава се огъна много на едната страна (лагера не беше раздвижен и наклона на горното колело не беше като хората) .Въпросът ми е от къде се получава това изкривяване и ако взема нова лента да ли ще се оправи ? Двете колела са в една равнина лентата не пада и на двете колела лентата излиза еднакво навън .Благодаря .
big_death - специалист
Кривенето може да е от усукана лента, но мен ме навежда на мисълта за смачкан чапраз . Свали я и ако при свалено положение си стои в една равнина явно е само за чапраз, ако обаче се усуква е за хвърляне . Забравих и да кажа че тия 2,3 мм. с които се опитваш да компенсираш воденето са ти малко .Направи по някакъв начин линеала да може да ти дава отклонение поне 1 см. Успех!
skrijo - специалист
Той линеала може да компенсира отклонението .Преди бяха успоредни лентата и плота .Ако компенсирам с линеала да ли ще води на страни .В момента като натисна талпата към линеала постепенно отпред като реже лентата ,започва да се мести и колкото и да натискам не може да се допре до линеала ,и така си води напред в тази посока .Как трябва да стои усучена като е свалена ,смисъл по късата страна ли .Разбичил съм с нея 1 м3 трупи с нея о пробвах без да е заточвана и сега като пуснах да пробвам не режеше и я наточих .
mavryt4o - майстор
Не се мъчи нищо няма да стане не настройвай линеала по плота не се лъжи просто са си такива нашите машини.Настройвай линеала по лентата аз правя така:слагам го на 5-6 мм от лентата и почвам ако отваря от зад с 2мм примерно местя с 2мм на вътре само задната част на линеала ако пък прекалено натиска материала към линеала получава се напрежение и пак криви но ще си поиграеш и ще го настройш нито да отваря нито да натиска а да се плъзга мазно по линеала .Когато получиш равно и от двете страни парче мериш го и колкото е от вете страни от линеала налагаш разстоянието на плота там ти е лентата и нулата от там вече залепяш парчета рулетка и си готов.
griffin - майстор
Колега провери чапраза на зъбите, при мен ако ударя нещо метално и лентата почва да влачи яко иначе изгледай това за компенсация на дрифта на лентата.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3OY3oKtssZk[/youtube]
Чапраза на зъбите ако се е разместил може да си го направиш с инструмент ако имаш или с отверка ако нямаш :).
bulhomes2 - майстор
Да се обадя и аз за настройката на лентата. По-точно на линеала (или каретката) по лентата. Вземам дъска или парче шперплат. Изправям едната страна на абрихта. Почвам на банцига да режа на 2-3 мм от изправения ръб с идеята да докарам успореден на него разрез. Когато се успокои лашкането наляво и надясно и вече подавам само напред и разреза върви успореден на правия ръб - оставям парчето и спирам банцига. Ясно е вече накъде води лентата и как да се настрои линеала.

ПП. Да са ... Сега гледах клипа на Грифин и той същото бил показал...
big_death - специалист
Прикачен файл:
Raider RD-BSW17-500x500.jpg
Raider RD-BSW17-500x500.jpg (62.28 KиБ) Видяна 3243 пъти
Имам едно питане към колегите : някой опитвал ли се е да лепи лента на тия най-малките банцизи и със какво , дали карат като се залепят , и дали заточват лентата и ако да как ?
griffin - майстор
Да заваряваш лента ли искаш от дълга заготовка?
ZEDYCUS - майстор
Биг дет имам две оригинални ленти за този банциг(ко си наблизо ще ти ги подаря) и една скъсах, толкова е тънка че не става да се залепи-завари. Поръчвам си от продавалника (batex) за метал с едри зъби 9 на инч. Нищо общо няма с оригиналната, реже и не се къса. А съм рязал гетинакс, текстолит и алуминиева отливка. :wink: Още съм с първата,миналата година поръчах 2. Не съм заточвал досега, то няма и смисъл при цена 9 лв на брой. Показал съм в една тема как се модифицира успешно Райдрчето. :partyman:
big_death - специалист
Въпроса ми е такъв защото карам и с двата вида на райдер (разлика с 2,5 см мисля че беше ) , а банцига ми е друг, ама лентите им стават .До сега съм скъсал 2 , и съм си купил нова , та затва питах.Иначе и тези са по 10 лв, ама не устискват много , та затва питам вие със какви карате , и ако някой ги купува от Пловдив да каже от къде !-без бой ! :). ZEDYCUS , я дай едно линкче към тоя продавалник да видим дали и аз мога да си поръчам от там , ама ми кажи как да кажа :) , каква лента ? :)
  • 1
  • 2

Тема "Лента на банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: