• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
В скоро време ще ми се наложи да облицовам стълбище на което стените са от бетонни тухлички а пода е бетон. На мен ми хрумват две идеи за изпълнение за сега.
Първи вариант е да облицовам всичко с дървена ламперия и да направя дървена облицовка на стъпалата като всичко се лепи директно върху бетона и самите стъпала с монтажно лепило. При вариант-а с лепенето малко ме притеснява да не почне да се отлепя от тук от там в последствие облицовката. При облицовката има вариант и да се направи скара за ламперията(за стъпалата не знам прави ли се скара) и ламперията да се завие към скарата с винтове и стъпалата също АКО на тях се прави скара.
Втори вариант е продават МДФ ламперия която стои като пласмаса отгоре която може да се нареди на стените а пода да се направи с ламинат.

Стълбището е много тясно и за това съм малко към скара, но все пак е вариант. И стълбището е изцяло вътрешно няма външни стени.

Бладодаря предвавително за идеи или снимки ако някой даде.

ПП: Дори и да я е имало подобна тема търсенето на форума не работи откакто сайта го нямаше за повечко време така, че няма как да ровя :)
mitko64 - майстор
Стълбището ми на село е бетонно облицовано с дъб. Правиха го някакви майстори от Родопите преди 25 години. Стените ми облицоваха с чамова ламперия на скара от летви, закрепени за тухлата, мазачите предварително мазаха между летвите. Стъпалата, площадките и парапетите са от дъбов масив, като само хоризонталните дъски са дюбелирани за стъпалата в завинтени ъглови планки , сглобени ъглово на нут и перо с вертикалните, да се невижда дюбелирането. Лепиха навремето с Ц 200. На площадките пак беше на скара, та най- горното стъпало е малко по- високо.Отстрани пак изрвзваха дъски на зиг- заг, но как беше закрепването ще огледам. Отдавна беше, не помня с подробности, но ако отида до село може да снимам. Доста скърцат стъпалата обаче, но сега има добри лапила. Скоро лепих с някакво сиво на Хенкел в силиконови туби 310мл., ламинат за бетон и вече 4 месеца, няма скърцане и луфтове.
griffin - майстор
10x ако може да дадеш снимки като ходиш ще съм благодарен конкретно застъпването на елементите, решенията за фугите, и всички дреболии за които се сетиш.
Нямам лукса да имам зазидани летви в стълбището а замазка не ми се прави честно казано :).
mitko64 - майстор
Ето снимки.

Прикачен файл

IMG_0144.JPG

Прикачен файл

IMG_0143.JPG

Прикачен файл

IMG_0142.JPG

Прикачен файл

IMG_0140.JPG

Прикачен файл

IMG_0139.JPG
mitko64 - майстор
И още.

Прикачен файл

IMG_0150.JPG

Прикачен файл

IMG_0149.JPG

Прикачен файл

IMG_0148.JPG

Прикачен файл

IMG_0147.JPG
griffin - майстор
10x колега точно това ми трябваше :)
griffin - майстор
След доста време най-накрая крайния резултат е готов :)

Прикачен файл

DSCN1947.JPG
Поздравления. Много е красиво. =D>
torbalan - Дървен философ
Екстра е!
  • 1
  • 2

Тема "Съвети за облицовка на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: