• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 30
Всичко за дърводелството
big_death - специалист
Днес се заиграх един час да си поправя грешката .

Прикачен файл

10945147_1573371109548154_412695663_n.jpg
10945147_1573371109548154_412695663_n.jpg (87.13 KиБ) Видяна 2009 пъти

Прикачен файл

10952169_1573371082881490_109201866_n.jpg
10952169_1573371082881490_109201866_n.jpg (71.72 KиБ) Видяна 2009 пъти
Allan - специалист
Колко нависоко от земята си монтирал рафта най горния рафт, че ми хареса идеята и аз да си направя.
big_death - специалист
На около 1.80 от земята.
griffin - майстор
Така вече е съвсем в стила :).
Аз тия дни монтирах аспирацията.
Тия подпорки аз ги правя от осб или пдч каквото ми е под ръка ;).
Утре се надявам да сложа и завесите хихихи ама да видим.
Ето и снимки.

Прикачен файл

DSCN1226.JPG

Прикачен файл

DSCN1225.JPG

Прикачен файл

DSCN1224.JPG

Прикачен файл

DSCN1223.JPG Две степени на сепарация :)

Прикачен файл

DSCN1222.JPG Носачите по бързата процедура :)
big_death - специалист
Бомба е станало колега - здраво напредваш ! Да не забравиш да пишеш и по-подробно за направата на аспирацията.
griffin - майстор
Амии аспирацията ми е стария модул на сепаратора с казана, ново е направено само втори сепаратор за да не се затлачва много торбата. Иначе не съм предвидил подробен снимков материал спец за блога. В фейсбук съм качвал някакви временни снимки които съм изтрил от телефона. В блога мисля да кача само няколко снимки за клапите за затваряне и няколко думи. Останалите снимки за съжаление са само в фейса, ако ти се занимава да гледаш.
big_death - специалист
Да попитам само : има ли някаква съществена разлика в силата на засмукване от тази и старата която е била с духалка освен че старата си мисля че е била по-шумна , и понеже и аз обмислям аспирация с духалка метални или пластмасови съдове и тръбопровод са по-подходящи за опилките от съображения за безопастност
griffin - майстор
Има много голяма разлика само за пример ще дам че с духалката на листа винаги оставаше в дъното на циркуляра опилки и даже мислех да преправям целия шкаф за да е по чисто. В момента дъното си остава чисто като режа :-D. Колкото по дълги са тръбите толкова повече отслабва аспирацията, т. е направи си системата възможно най къса за да имаш по малко загуби. Първата версия аспирация имаше тоя проблем, беше с много тръби за духалката и не засмукваше кой знае колко. Според мен няма смисъл от метални тръби, при мен на 10-на см в пласмасовите тръби имам завити винтчета които влизат и в самата кухина вътре и всички са вързани с една жица и заемени, ток ме е бил само от крайните гъвкави връзки :-). Гледал съм и аз взривяващи се аспирации обаче там турбините са с размер на стая а и праха който се носи в системата е примерно 100-200 кила в минута, ако работиш сам няма как да генерираш толкова прах :-D. Не ползвай купешки гейтове всички ги плюят че се задръстват (може би някои по скъпи са измислени по добре). Ако трябва друго инфо мога да помагам малко с снимки и опит, но за съжаление в момента не мога да пръсна цялата система за да я снимам :-D.
griffin - майстор
Малко ъпдейт герунга си има шкафче вече.
За структурата само осб-то и то даже частично, останалото е направено от стари останали плоскости, изрезки и палети.

Прикачен файл

DSCN1265.JPG

Прикачен файл

DSCN1266.JPG
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Браво. Ако се отваряше вратата на обратно точно шубер си става , жената само да оставя яденето и пиенето. :-D
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: