• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 30
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Ами плота е пдч 22 мм дебело от времето на бай тошо (ужасно е тежко) беше останало като наследство от старите собственици. Навремето в магазините имаше едни стоманени перфорирани профили на които отпред слагаха рафтове това е голямата плоча която слагаха между профилите. Големината е 2000х970 мм като с обкантването малко по голямо става. Първоначалния план беше да сложа две пдч плоскости с меламиново покритие с размери 2500х600 и да се получи маса 1200х2500 но плоскостите излизаха около 30-на евра а и мястото взе да ми се струва малко плъзгащата маса на циркуляра трябва да се пада отстрани на масата а там ще има и абрихт. Не на последно място беше че употребих нещо което беше вече взето вместо да го метна. Предпочетох пдч-то с покритие обаче поради факта че лепилото и други гадости сравнително лесно се чистят, а и да го надраска или скапя махам старото пано и обкантването и слагам нов плот :-D, дървен тезгях не може да му направиш тоя фокус хихи. Не страдам от предразсъдаци за материалите а комбинирам и ползвам най удобните :).
bimbaeco - майстор
Биг Дет, много хубава ти се заформя работилницата.
За проветрението - един приятел си остъкли навеса със старата дограма на комшията - направи си рамки, направи фалцове с фрезата и лепна вътре стъклата със силикон - за два дена работа. Много е хубаво като в работилницата има естествена светлина. При мене няма и много ми липсва.
griffin - майстор
Ето и материала за масата на който му се чете :)
http://woodbg.blogspot.fr/2015/01/blog-post.html
накрая има и двата варианта планове.

Наистина колега ако оставиш естествено осветление в работилницата ще ти е доста добре според мен :), ако сложиш хубави стъкла и намериш отнякъде дограма.
Allan - специалист
Колега грифин бая си напреднал
че то станало по хубаво от мойто браво хубави идеи имаш
Allan - специалист
колега биг дет като я завъшиш ще стане супер тъй като гледам, поздравления

човек само мерак да има всичко става
EDI - майстор
Що имам усещането от първата снимка в блог-а, че си си купил новия ръчен минициркуляр на СКИЛ или го бъркам със ЗЕГЕ.
griffin - майстор
Иначе мерси в процес е всичко както казвам за много неща :).
Еди ако става въпрос за циркулярчето което се търкаля това е може би първия ми инструмент електрически :) отпреди 10-на години и е на B&D не знам точно кой модел де ама с 165мм диск. Диска е сменен де но машинката си бачка и до ден днешен :)
Allan - специалист
Старите блек енд Декер са ги правили здрави навремето, не е като сегашните.
Имам шлайф и дрелка от старите (сини на цвят) от осемдесетте години все още си бачкат, а оранжевите не могат да устискат и година сигурно.
griffin - майстор
Моя циркуляр е точно от оранжевите :), на близо десетилетие е. В началото даже го бях пресилил нещо та позапуши но без трайни последствия за мотора хихих :). Не че го ползвам секи ден но като се налага с него се кълца основно че е с хубавия диск.
Allan - специалист
"значи повредата е в нашия телевизор" :lol: :?
не съм улучил бройката значи, като китайските реплики, ако улучиш улучиш ако не пиеш една чешмяна вода.

имах един винтоверт ДЕУОЛТ е това нещо беше голяма работа но го продадох че батериите му бяха скъпи
а сега съм на ПАРКСАЙД почти всичко което ми трябва е от ЛИДЛ и съм доволен четох че ги правели в завода на бош, демек все едно е зелен бош но с друго име както правят повечето производители, и за хоби са си идеални според мен, не съм имал проблеми до сега.
Последна промяна от Allan на ср яну 21, 2015 4:14 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: