• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30
Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Не ми е голяма работилницата по-простата причина че това помещение беше за част от зайците които отглеждах.
Но след като катастрофира сина ми и останах в къщи да се грижа за него си оборудвах работилничката . Машините които имах и други с които се сдобих по-късно запълниха помещението и за дърводелски тезгях няма място,а и котела за парното е във същото помещение.С тези машини направих един уред с който правим рехабилитацията,нещо като " Клетката на Роше".Масата с оберфрезата и банцига са на колелца и при дълги детайли се изтеглят по средата на помещението..За сега ще е това.Има тенденция да се преместя в три пъти по-голямо помещение което е в съседство с това,но за сега е владение на баща ми.

Изображение
Последна промяна от Георги Иванов(алцек) на чет окт 02, 2014 2:04 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Стига бе, не била голяма.Моята е колкото единия ти тезгях в ъгъла до вратата - 2Х2 метра всичко. :lol:
griffin - майстор
Добре е :) аз оня ден гледах мойто колко е голямо и се оказа 6 квадрата :). Ако си на зор за раб маса може да помислиш нещо да добавиш на циркуляра аз съм си направил една плоскост която мятам отгоре и там се работи основно :). Менгемето и то е запецнато на циркуляра и като тебе сичко е подвижно.
На един не сам виждал какво точно е работилницата ко пусне баре тука една снимка :-D
EDI - майстор
Ето моята работилница.Това е което се вижда, само не се вижда цялата маса за оберфрезата - тя е и тезгях, и плоскост за слепване на дъски и всякакви други подобни.Всичкото инструмент е набутано в кутии и се вади за ползване.Затова и абрихта ми още стои необслужен - нямам къде да го сложа за сега.

Прикачен файл

работилница.jpg
работилница.jpg (34.54 KиБ) Видяна 2202 пъти
griffin - майстор
:) баси де ги вартиш тия врати :), аз един креват не мога да завъртя долу, айде по малката версия ставаше ама пълноразмерната с дългите дъски. Вратите са горе долу с размера на креват.
EDI - майстор
Ми като няма място, сиромах човек, жив дявол :lol: .Намествам ги по дължина - в дясната страна на снимката има още една стаичка с портална врата /само касата, махнал съм вратите/, та като фрезовам, лепя или режа, ползвам и тази част на помещенията.Абе място има - две стаи са - едната е 4Х3 метра, а другата - 4Х2, ама за сега ги ползват жената и бабалъка - има разни долапи и гардероби, ама да видим до кога ще ги има там. :? Може да вдигна бунт за жизнено пространство - ако не ми отпуснат място, ще ходя в кръчмата в махалата всеки ден и ще се прибирам в ранните часове. :lol: докато клекнат.
griffin - майстор
Хехехе ще стискаме палци да стане :) че на тясно си е жива мъка понякога :)
bimbaeco - майстор
Да са живи и здраве Grace и Киров, че ме амбицираха да си подредя малко работилницата.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
EDI - майстор
Хубава работа :partyman: Направо като аптека е станала.И рендетата как си подредил като войници. :-D Прати ли вече снимки за конкурса.
bimbaeco - майстор
Пратих и вече си получих наградата - ще работя на малко по-приятно място тоя зима :-D .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: