• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
сръчен - специалист
Къде от интернет човек може да си купи малки самонарезни винтчета за дърво?Примерни размери:
2х6
2х7
2х8
2,5х6
2,5х7
2,5х8
или някакви близки размери.
Първото е диаметъра а второто дължината.
До колкото съм запознат винтовете за дърво започват от 3х13.
Другото при часовникаря.
lyubohar - майстор
kteofilov написа:
До колкото съм запознат винтовете за дърво започват от 3х13.
Другото при часовникаря.
Аз имам 1x3.
И то месинг.
griffin - майстор
Преди съм купувал 2,5 винтчета от мармаг софия една железария на околовръстното, но нямаха особенно голям избор, т.е дали ще има това което точно на теб ти трябва не знам. Ако имаш път и си от софия може да погледнеш :).
nikolson - майстор
сръчен написа:
малки самонарезни винтчета за дърво?
Как тъй самонарезни за дърво.
Иначе, ползвал съм самонарезни на Вюрг 2.2х6.5 за брава на метална врата. Имат по спомен винт с резба 2х5.5, но не съм ги ползвал, щото стана по-лесно с нитачката.
mitko64 - майстор
В сайта на Евроболт упоменават в разделите микро винтове и гайки(за очила,лаптопи, GSM) и винтове за ПВС, такива с диаметри от 1,2 до 2,5. Но за дължините няма информация.
nikolson - майстор
То ясно че часовникари, оптики, ремонти на кафемашини и др. ползват малоразмерен крепеж и може да се пита, откъде се взема, или пък направо да си купи човек. Обаче не е много ясно за какъв тип става въпрос. Аз затова подчертах самонарезни, пък за дърво
mitko64 - майстор
По принцип и аз под самонарезни разбирам тези като свредло отпред или съм виждал навремето като метчик, но явно търговците си ги класифицират както им падне.
stiv1961 - майстор
mitko64 написа:
По принцип и аз под самонарезни разбирам тези като свредло отпред или съм виждал навремето като метчик, но явно търговците си ги класифицират както им падне.
На тия със свредло отпред им викат ,,самопробивни винтове" :)
Прикачен файл:
575341f3ef6a03f2d0caa5f954a50da2.jpg
575341f3ef6a03f2d0caa5f954a50da2.jpg (3.65 KиБ) Видяна 3493 пъти
а това са самонарезни
Прикачен файл:
product_large_27527.jpg
product_large_27527.jpg (28.66 KиБ) Видяна 3493 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Малки винтчета,от къде." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: