Всичко за дърводелството
yassi - специалист
cvetomir_77 написа:
Доколкото аз знам ОЛЕПИЛЕНИЯ кант се лепи точно с ютия или пистолет за горещ въздух. Лепилото залепва за плоскостта чрез загряване на канта след което канта се притиска по възможно най-бързия начин. Поне аз така съм залепил доста метри олепилен кант :).
Аха, благодаря, това е много полезно за мен. Ще взема такъв и ще използвам ютията докато жена ми я няма. Е, ще туря един плат между канта и ютията да не стане като последния път, - канта разтопен върху ютията. [-o<
bulhomes2 - майстор
Гледай да не прекаляваш с ютията! Добре е да си намериш дървено трупче (или нещо друго). Слагаш канта, натискаш с ютията за 3-5 секунди, махаш я и затискаш с трупчето за 5-6 сек. Трупчето ще отнеме от температурата на лепилото и то ще се втвърди, докато е натиснато.

Ютията на макс.
Gnus - специалист
Никакво:
bulhomes2 написа:
... натискаш с ютията за 3-5 секунди, ...
Никакво:
bulhomes2 написа:
... дървено трупче (или нещо друго) ...
Движиш ютията бавно по канта. С другата ръка опъваш леко канта, за да се намести. Внимаваш ютията да легне по цялата ширина.
Евентуално само в началото може да се задържи, за да се фиксира кантът.
bulhomes2 - майстор
Gnus по твоя метод имам разлепени кантове, а по моя нямам.
yassi - специалист
Добър вечер,

Малко се забавих да пиша, но вратата е готова от една седмица. Е, не е перфектна, но съм доволен от крайния резултат. Течението спря, шумът отвън вече почти не се чува.
Ето и снимки:

Прикачен файл

WP_000974.jpg

Прикачен файл

WP_000973.jpg

Тема "Крило врата и каса не си пасват" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: