Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Колега с това чудо притискаш ножа в главата и стягаш, под ножа трябва да имаш пружини които ако не го натискаш ще го избутат нагоре.
wanderer - специалист
така е. мисълта ми беше че е по удачно да се работи с два шаблона едновременно. вариант - или да са магнитн,и или да са хванати на някаква дистанция един от друг и да натискат ножа в двата му края. в моята окомплектовка е описан само един брой. от къде да си купя още един?
bimbaeco - майстор
http://www.rutlands.co.uk/sp+planer-kni ... JIG?tyah=y
За тези има добри отзиви, за разлика от модела, който продават в www.axminster.co.uk
wanderer - специалист
благодаря много! сега се сещам че трябва да помисля и за някакъв подобен вариант при смяната на ножовете на абрихта. като им дойде времето направо се изприщвам :-D
wanderer - специалист
още един текущ въпрос. тъй като ще правя маса за тази машина ми се ще да сложа някакъв чувал под масата да събира стружките, че става лудница из работилницата. въпроса ми е: ако свържа отвора на машината от където изхвърля стружките с въпросния чувал посредством някакъв въздуховод (около 1 метър дълъг), ще може машината да ги изпраща директно в чувала или ще има нужда от някаква засмукваща аспирация?
bimbaeco - майстор
Новият модел на Деуолт има вградена турбина
https://www.youtube.com/watch?v=Pe6HQWtK8h0
при теб може би няма.
Аз бях решил въпроса така (viewtopic.php?f=35&t=47207), когато използвах такъв вид щрайхмус. Тийн сепараторът е много подходящ за по-едри частици - като тези от абрихт или щрайхмус.
wanderer - специалист
колеги, щраихмуса (за който е питането в темата) го бях пускал един два пъти колкото да видя че работи. днес реших да поработя по сериозно, и констатирах нещо което хич не ми хареса. с две думи - при работа дъската не се придърпва равномерно и няколко пъти направо спря, като на тези места остават черни следи от триенето на придърпващите валяци, и се налагаше да помагам с издърпване. това го прави с чам. после пробвах с дъб и осейдж ориндж - същата история. без значение дали отнема половин милиметър или два милиметра. също без значение какви ширини и височини на материала работя. почистих валяците и плота от зацапвания със борова смола перфектно. няма разлика. падащите плотове съм ги настроил добре, така че отпада възможността да за по високи при поемането и излизането на дъската от машината. имам чуството че гумените валове не упражняват необходимото сцепление с дъската - незнам поради каква причина. ако някой се сети нещо с радост ще приема акъл :prayer:
bimbaeco - майстор
На мен ми се е случвало такова нещо с огънати дъски или дъски с големи разлики в дебелината, даже веднъж стопих ремъка, понеже пробоксува. Ако проблемът не е в дъските, виж дали подаващите валовете позволяват настройка и ги свали малко по надолу. На тоя човек машината му е по-друга, но принципът е същият - https://www.youtube.com/watch?v=aYy_Opo2gbQ.
Натрий плотовете с восък - и това помага.
griffin - майстор
Входящия и изходящия валяк имат регулиращи винтове, погледни вътре на машината където върви материала. Ако са се износили и не успяват да притискат може да ги натегнеш малко като гледай да са равномерно натегнати.
wanderer - специалист
благодаря! за дъските се сетих - прави са. даже им ударих предварително по една стружка на абрихта, разликата в дебелините е минимална. за настройка на валовете..... не знам. трябва да огледам. сега нямам представа как трябва да стане това. не са износени валовете - машината е нова. може чуството за прецизност на таиландеца дето я е сглобявал да е износено :-D

Тема "Въпроси за щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: