Всичко за дърводелството
blade_x - напреднал
Здравейте. Нов съм във форумът, но го чета от години. И ето, че дойде ред и аз да правя нещо - нови мебели за апартамент. Доста теми изчетох, но както винаги има доста въпроси.
Направил съм за момента проект за гардероб в антрето. Висок 2,43м - широк 1,1 м - дълбок 65см.
2 плъзгащи се врати по 2,38м високи 52см широки.
Все още не съм решил кои точно механизми да използвам. Знам само, че не искам да си играя с такива за вкопаване.
Ще използвам кант дръжки и за задните страни П-образен алуминиев кант. (в червено са кант-дръжките, а в зелено П-образните)

Ето и въпросите:
1. Колко трябва да е висок цокъла долу под дъното?
2. Какви крачета трябва да се сложат за да се нивелира после гардеробът? Знам, че има такива , които през дупка в пода се нивелират. Иначе няма достъпване за задните.
3. Колко е препоръчителното разстояние, на което трябва да се застъпват вратите при напълно затворено състояние?
4. Понеже рафтовете са доста големи 1064мм х 610мм (просто ми трябва такова голямо чисто пространство) се чудя как да ги укрепя по дължина за да не се огънат от тежестта. Дали няма да стане да сложа пак П-образна алуминиева планка, както на вратите.
5. Колко е минималното препоръчано разстояние м/у челото на рафтовете и вътрешната врата? Сега е 1см.
6. И другото, което доста ме притеснява е, че е доста висок, а в антрето няма такова място - в смисъл легнал ще се събере, но няма да може са се бръмчи около него. Та се чудя дали да не го разделя по височина на 2 части и така да го сглобя. Но пък отстрани ще се вижда малката фуга м/у 2те части.

Слагам 2 схеми за ориентир.

Ще се радвам на всякакви съвети. Още повече, че ми предстои и гардероб в спалнята и нова кухня. Но това в отделни теми.
Ще поствам и снимки естествено. :)

Прикачен файл

_Garderob_v2-antre_gorno1.JPG

Прикачен файл

_Garderob_v2-antre_gorno.JPG
-Тони- - специалист
1.Цокъла зависи от краката които си избрал.
2. Ако му сложиш 10см. кухненски крака, ще можеш да бръкнеш и през него.
3. - 20мм.
4. Рафтовете ще се огънат ако се натоварят дори и лайсна да им сложиш.
5. Нещо не зацепвам, как рафта е дълбок 610, а целия гардероб 650. - не знам механизъм дето да се събере в 4см. - те вратите са толкова.
За да не се вкарваш в приключение със сглобяването го направи на части, като от към видимата страна пусни цяла страница с която да го затвориш, за да не се вижда фугата между двете части.
blade_x - напреднал
Благодаря за включването и насоките.
И аз мисля да го правя на части, че иначе ще е мисия невъзможна.
Значи за рафтовете трябва да измисля друга конструкция...

Относно дълбочината на гардеробът ще уточня. Насочих се към механизми на Роси (Плъзгаща система SGM04-2) понеже няма пари за по-хубави. Ходих да я видя на живо как се води и ми хареса. Та механизмът е за горно водене, с врати пред гардероба. Имат схема и от нея съм се водил за разстоянията.
Дефакто рафтовете са 610мм + вратите и разстоянията м/у тях 90мм. И всичко е 700мм дълбочина.

Ето схемата:
Изображение

Относно крачетата - мисля да използвам такива, които не са сложени на дъното (то е м/у страниците и от тежестта ще се откърти), а такива с Г образна планка минаваща под страницата. И през един отвор в дъното отгоре да се регулират или със щестограм или отверка.

Нещо такова:
ИзображениеИзображение

Ето отгоре с размери как изглежда за да е по-ясно:

Прикачен файл

_Garderob_v2-antre_gorno2.JPG
blade_x - напреднал
Дойде време и за гардеробът в антрето. Ще го правя на 2 части, една в/у друга, че няма място за 2м гардероб да бъде сглобен в коридора.
Ще използвам пак съчките механизми на МЕПА SGM04-2, както при този в детската. Доволен съм от тях.

Ще помоля и някой модератор да премести темата в раздел КОРИДОРА. Благодаря.

Прикачен файл

_Garderob_v2-antre_gorno_chasti.JPG
blade_x - напреднал
Дойде му времето да го направя най-накрая. За 2 дни се метнахме и го сглобихме, плюс шкафове над вратите.
Плъзгащите врати още не са монтирани. :)

Прикачен файл

IMG_0247.JPG

Прикачен файл

IMG_0248.JPG

Прикачен файл

IMG_0249.JPG

Прикачен файл

IMG_0250.JPG

Тема "Гардероб в антре с плъзгащи врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: