Всичко за дърводелството
blade_x - напреднал
Това е вторият ми проект за гардероб в детската. Ще се ползват същите механизми от Роси SGM04-2.
Дори мисля този да го направя 1ви, че за антрето трябва да се дообмисли.
Размери в. 2,43м , ш. 1,73м, д. 550см.

Захванал съм се с много неща за сефте. Много изчетох по темата - ще видим какво ще стане.
Ще поствам снимки с развитието на проекта.

Прикачен файл

_Garderob-spalnq_v2.3.JPG
blade_x - напреднал
Така. Разкроя е даден, утре е готов. Днес взимам механизмите и събота и неделя се мятам да сглобявам. :rock:
Ще има снимков материал.
KingLin - майстор
Колега новобранец, и аз като теб наскоро завърших (почти успешно) първия си самостоятелен проект от-до. При теб виждам нещо, което и аз от ентусиазъм обърках на моето гардеробче.
Ако правилно виждам, на снимката плъзгащите врати са 2. Това според мене означава, че всяка една от тях е минимум половината на светлия отвор, обаче мисля, че се пускат малко по-дълги, примерно 9 мм. И така се получава, че при двете в крайно ляво положение ще са от страницата до делителя като делителя ще е закрит. Ако чекмеджетата са със чела от страница до делител, може и да закачат на вратите. При мен се получи подобно, но на врати с панти, макар и да взех панти на 175% отваряне. Дано съм сгрешил в преценката си и това да си го предвидил :)
blade_x - напреднал
Здрасти и благодаря за включването.
Вратите+кант дръжките съм ги изчислил да са до делителя, когато са в крайно ляво положените. Отделно чекмеджетата са с по 2 см по-къси от рафтовете. Т.е. отпред и отзад има по 2 см до рафтовете. Няма да са с чело в/у делителя. Отделно вътрешната врата е на 9 мм пред делителя и рафтовете, а външната е + още 10 мм напред. Остават ми 30 мм от челото на чекмеджето до вътрешната врата при крайно дясно положение. За някакви дръжки да речем.

Само се чудя тези кант дръжки как да ги монтирам? С монтажно лепило само или да сложа и някой винт отзад?

Надявам се, че всичко ще е наред. Само времето ще покаже :)

Ето една снимка отгоре за по-ясно.

Прикачен файл

_Garderob-spalnq_v2.4.JPG
blade_x - напреднал
Така... материала е нарязан и пренесен. Сега подготовка - психологическа :) за уикеенда.
Малко не съм доволен от Роси - объркаха цвета на талашита - дадоха ми бял вместо бежов. Но мисля че няма да е чак такъв проблем.
И другото - кантираха ми го с 0.5 вместо 0.8 кант :axe:
И естествено нямаха кант дръжката, която бях я харесал.
Някой може ли да предложи фирма във Варна от където мога да си взема кант дръжките?
И ще трябва да вземам телескопични водачи за чекмеджетата.

Прикачен файл

IMG_20141016_185229.jpg Матрялът.... :)
blade_x - напреднал
Гардеробът е готов. Остават само чекмеджетата с телескопичните да ги сглобя. Като цяло съм много доволен от резултата, като за 1ви проект. Всичко се напасна идеално. Имам само проблем, който мисля е решим с настройката на вратите и фугите отстрани. Проблема е, че е много висок и всяка неравност оказва влияние в геометрията :)
А и накрая се наложи да махна крачетата - не беше стабилен. :)
Всичко ми излезе ~630 лв +- 10-20 лв.

Прикачен файл

IMG_8240.JPG

Прикачен файл

IMG_8241.JPG

Прикачен файл

IMG_8242.JPG

Прикачен файл

IMG_8243.JPG

Прикачен файл

IMG_8245.JPG
Последна промяна от blade_x на пон окт 20, 2014 9:11 am, променено общо 1 път.
blade_x - напреднал
Продължаваме :)

Прикачен файл

IMG_8246.JPG

Прикачен файл

IMG_8247.JPG

Прикачен файл

IMG_8248.JPG

Прикачен файл

IMG_8249.JPG

Прикачен файл

IMG_8250.JPG
blade_x - напреднал
И още :)

Прикачен файл

IMG_8251.JPG

Прикачен файл

IMG_8254.JPG

Прикачен файл

IMG_8255.JPG

Прикачен файл

IMG_8256.JPG

Прикачен файл

IMG_8257.JPG
blade_x - напреднал
:)

Прикачен файл

IMG_8258.JPG

Прикачен файл

IMG_8259.JPG

Прикачен файл

IMG_8260.JPG

Прикачен файл

IMG_8261.JPG

Прикачен файл

IMG_8262.JPG
blade_x - напреднал
:)

Прикачен файл

IMG_8263.JPG

Прикачен файл

IMG_8264.JPG

Прикачен файл

IMG_8265.JPG

Прикачен файл

IMG_8266.JPG

Прикачен файл

IMG_8267.JPG

Тема "Гардероб в детска с плъзгащи врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: