• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
kol-4o - специалист
Здравейте!Дано питането ми да е за този раздел.Може да съм подвел със заглавието,но ми предстои да съхраня страници от дървено бунгало(дървена скара с наковани дъски) за няколко месеца на открито(нямам място)!Ще ги наредя легнали върху талпи,като ги завия с найлон.Да ги оставя ли от долу отворени,да не се спарват?Изобщо как е правилно да ги съхраня до напролет?
EDI - майстор
Най-добре е вертикално наредени под навес, на проветриво място.Установих, че вертикалното съхранение е най-добрия вариант, така си съхранявам материала в работилницата.Понякога дори, изкривени дъски се изправят.
crez - майстор
Използвай търсачката на форума има доста теми по въпроса. Ето една http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=37324
kol-4o - специалист
Може би не съм обяснил правилно,става въпрос за готови страници от бунгало.Прикачил съм снимка.Няма къде да ги ги сложа прави,затова питам,може ли хоризонтално върху нивелирани талпи?Завити с найлон?

Прикачен файл

0e0f012af6492fb254d15315f19af7b7259b0debf7cae13bc84c7bc5fecfa5ba.jpg
0e0f012af6492fb254d15315f19af7b7259b0debf7cae13bc84c7bc5fecfa5ba.jpg (55.48 KиБ) Видяна 3078 пъти
EDI - майстор
Разбрах те.Може и легнали, но подпорките по-гъстичко, да не провисне.Завий ги, колкото да не се мокрят.
kol-4o - специалист
Мисълта ми беше,че като ги завия,ако не са отворени малко от долу,няма ли да се спарят и мухлясат?
EDI - майстор
Да де, колкото да не ги вали директно.Най-добре е да са открити под навес, но като нямаш възможност това е варианта.
Здравей те колеги.Ако някои е запознат нека сподели,има ли някакви препарати за обработка на дървен материал против корояди и дървояди при съхранение.По точно за чамови дъски.
profesionalist_wood - майстор
Дървомор от,, Губра,, търси в чичо Гугъл
  • 1
  • 2

Тема "Съхранение на дъски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: