Всичко за дърводелството
yassi - специалист
Добър ден,

Искам да питам как се казват тези летвички за украса по ръбовете на пдч мебелите? Къде могат да се намерят?

При нас все нещо не става - ако си харесаме нещо, то размерите не пасват, ако размерите пасват, то не ми харесва, защото е само на ръб и е грозно и след време се лющят ръбовете. На мен ми харесват дебелите(двойни), заоблени или с такива декорации по краищата.
Но като размери пасват само едни с ръбове, та питам мога ли да си купя от някъде такива декорации и сам да си ги сложа по ръбовете.

Прикачен файл

WP_000976.jpg
WP_000976.jpg (74.54 KиБ) Видяна 1382 пъти

Прикачен файл

WP_000975.jpg
WP_000975.jpg (70.4 KиБ) Видяна 1382 пъти
EDI - майстор
Това си е готов профил, на мен рамката ми прилича на МДФ обаче или на масив, не на ПДЧ.
yassi - специалист
EDI написа:
Това си е готов профил, на мен рамката ми прилича на МДФ обаче или на масив, не на ПДЧ.
ПДЧ е, след малко ще направя снимка. Вижда се, че са лепени летвички.
yassi - специалист
Ето снимките.
Това е стандартно пдч 18мм, снимките са от близо и затова изглежда дебела плоскост. Към плоскостта са залепени тези елементи по ръбовете.

Прикачен файл

WP_000980.jpg
WP_000980.jpg (58.22 KиБ) Видяна 1371 пъти

Прикачен файл

WP_000979.jpg
WP_000979.jpg (64.5 KиБ) Видяна 1371 пъти

Прикачен файл

WP_000977.jpg
WP_000977.jpg (69.16 KиБ) Видяна 1371 пъти
griffin - майстор
И триминг им викат на тия летвички :)
Виждал съм да се продават в магазините направи си сам но избора не е особенно голям а цените са убийствени :), да не говорим че повечето профили в магазина са убийствено криви :).
yassi - специалист
griffin написа:
И триминг им викат на тия летвички :)
Виждал съм да се продават в магазините направи си сам но избора не е особенно голям а цените са убийствени :), да не говорим че повечето профили в магазина са убийствено криви :).
Благодаря за думата. Сега ще мога да търся по лесно.

Иначе странно защо ще са толкова скъпи. С жена ми обикаляхме големите мебелни магазини и сигурно сме видели над 200 секции - гардероби, шкафове, чекмеджета и т.н. Цената на секциите с такива елементи е същата като на секциите без, а само с ръбове, като броят и големината на модулите са долу-горе еднакви.

О'К, продължавам търсенето.

Тема "Декоративни летвички за украса за пдч плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: