• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Здравейте , искам да попитам - специалистите пражилни ли са ми изчисленията ?

размери на скелета шкаф - 600мм , 530 , 778мм . НА снимката съм показал : с зелено : чело чекмедже , с Жълт - скелет чекмедже(вътрешна част) като съм спазил размер от основна конструкция по 13 мм от всяка страна за плъзгача , 5 мм от горен край до чело , между самите чекмеджета ЧЕЛО по 5 мм .
а от долен край релса (плъзгач) до долен край ЧЕЛО - 10 мм .
Размери на чело чекмедже - Дълж , Шир, Височ -
1 - 594 , 248
2 - 594 , 248
3 - 594 , 265

Размери на скелет чекмедже

3 еднакви - 538 , 500, 160

Размерите който давам не е предвиден кант . Аз ще си ги до изчисля ,но ако има някаква грешка в сериозната конструкция ще съм благодарен да ме коригирате . За термините и понятията на мебелен език не съм наясно . Моля само градивни неща да се пишат . Благодаря.

Прикачен файл

shka-11.jpg
shka-11.jpg (88.17 KиБ) Видяна 3314 пъти
superpecko - помощник
Здравей колега.Позволих си да ти направя разкроя.(Чело лице)596х249-3.бр кантирано по двата размера.Страници на чекмедже 500х160-6.бр по един кант и по двата размера.Чела и гръб на чекмеджетата(вътрешни) общо 538х160-6.бр кант по големият размер.Фазер(HDF)500x574-3.бр.Успехи,ако имаш още въпроси питай.

Поздрави от Мебел & ко
magiccrafter - напреднал
Здравейте.
Тъй като въпросът ми е за чекмеджета, реших да го пусна в тази тема.
Та, ако предположим, че откъм материали и условия няма проблем, виждате ли нещо нередно в това сглобките на чекмеджетата да се правят с минификс и дибли?
superpecko - помощник
magiccrafter написа:
Здравейте.
Тъй като въпросът ми е за чекмеджета, реших да го пусна в тази тема.
Та, ако предположим, че откъм материали и условия няма проблем, виждате ли нещо нередно в това сглобките на чекмеджетата да се правят с минификс и дибли?
Няма нищо нередно в сглобката с минификс.Можете да си изберете всеки начин на сглобка.Най лесният начин е с видии,зависи как сте конструирали чекмеджето.Изображение
EDI - майстор
Няма проблем да са с фиксове.Само обърни фикса на гърба на чекмеджето да е отзад, да не го гледаш ако те дразни.Сещам се за евентуален проблем - разхлабване на фикса и промяна на геометрията, но ако фиксираш с някоя и друга видия или лепило, няма да мърда.Тогава се поставя въпроса защо да слагаш фикс. :lol:
magiccrafter - напреднал
Ами не съм решил твърдо да правя сглобките така. Струва ми се по-елегантно, вместо с видии. Не споря, затова и питам.
Иначе принципно е малко по-трудоемко, но тъй като имам всички неща, вкл. шаблони и фрезери и затова стигнах да тази идея. Мисля да сложа задължително лепило на диблите, ако правя този вариант.

superpecko, точно такава е конструкцията на чекмеджето.
EDI, благодаря за съвета! :-)

Още един детайл, в случай, че направя сглобките с винтове. За 18 мм плоскости винтове 4/40?
EDI - майстор
А, то моето не е съвет, просто хрумване, трудно ще се разхлабят, но просто ми мина през главата.Стават 4Х40, материала за чекмеджетата какъв ще е.Може да минеш на 3,5Х50, хем малко по.дълги, хем по-леко се вървят, ама ако си имах 4Х40 карай си с тях.
magiccrafter - напреднал
Материалът е ламинирано ПДЧ 18 мм.
М/у другото предварителното пробиване с 3 мм свредло дали ще е достатъчно за 4 мм винт или може да развали плоскостта. За 3.5 е ОК.
Последна промяна от magiccrafter на пет дек 19, 2014 4:14 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Достатъчно е 3.Даже и 2,5 ще стане, плоскостите са достатъчно дебели и рехави :lol: .
magiccrafter - напреднал
Факт, зависи все пак от производителя де, но ... :-)
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за разкрой на чекмедже ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: