• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
Колега ако приемаш съвети вземи предвид това- абсолютно недопустимо е рамката на вратичката да има чепове ,причината ще я видиш сам като мине малко време ,колкото до таблата не е нужно да е дебела колкото фризовете на вратата, около 12-14 мм е достатъчно ,другото си е набутка с материала,това е мен ,дано не се подразниш от съвета просто споделям моя опит и бих желал да ти спестя евентуални проблеми.
cvetankirilov - специалист
Съвети приемам всякакви :partyman: . Въобще не се дразня, напротив- уча се. това за рамката и чеповете не го знаех ама май свърши то вече.
EDI - майстор
Дa, сложих микропорестa гумa зa догрaмa.Нa зaпaд се продaвaт сaчми и цилиндърчетa от гумa, тукa не съм виждaл.Всякaквa порестa гумa може дa се ползвa, сaмо дa е мaлко по-дебелa, зa дa притисне тaблaтa.
bimbaeco - майстор
Браво, Цецо, идеално напредваш, ама то с такъв наставник като Еди, как да сбъркаш.
Леле, чак аз се изчервих какви комплименти раздавам :-D .
ZEDYCUS - майстор
Мишо то е тъмно вече и не се вижда. :) :partyman:
EDI - майстор
Ай стига ,че си обърнах виното :-D :lol: :partyman:
griffin - майстор
Колега за чепа, може да земеш каноконлит течен вариант и да напоиш много добре чепа с лепило. Така чепа ще се консервира :) аз поне имам такава практика и чеповете ми си седят по местата :-D. След изшкуряване на излишното лепило чепа седи доста добре като орнамент :), ако искаш пробвай на някое непотребно парче и ако ти хареса слагай на вратичката. В магазините за мебелен обков има голямо количесто каноконкилт не 1-3 грама на относително ниска цена 3-4лв :).
EDI - майстор
И аз съм го правил този номер с лепилото :-D става ефектно.А и друго правя - махам чепа и с мултишлайфа оформям дупката, като я правя неравномерна и със загладени ръбове.Получава се интересен ефект, ама това става по-добре, когато задната част е скрита, залепям тънко парче шперплат, МДФ или фазер и после като се лакира стои много интересно.На касата на дъбовата врата направих такова нещо, викам му хралупата. :lol: За врати на шкафове обаче може и да не стои много добре, зависи как майстора и шефката му :-D приемат подобни ефекти.
bimbaeco - майстор
Одеве нещо се заплеснах и забравих да те питам - доволен ли си от таблените фрезери?
EDI - майстор
Той май още не е подкарал табления, ама явно от профила и контрапрофила е доволен, не се е оплакал.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Кухненски шкаф - мивка от масив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: