Всичко за дърводелството
komstiza - специалист
Здравейте,решил съм да си взема някакъв читав циркуляр и съм се спрял на Dewalt DW745.
Моля за някакви мнения и отзиви за него.
Ако някой го притежава и е работил на него,нека да каже хубава ли е машината, плюсове и минуси?

Прикачен файл

изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (10.49 KиБ) Видяна 3560 пъти

Прикачен файл

изтеглен файл (1).jpg
изтеглен файл (1).jpg (9.52 KиБ) Видяна 3560 пъти
bimbaeco - майстор
Ако не ти трябва да си мобилен, това е по-добър вариант според мене - чугунен плот, карета и асинхронен двигател.
От jettools.bg може да го вземеш за около 1100 лева. Недостатък е, че върти 200 мм диск. Може да сложиш и 254, но няма да потъва докрай. Прецизна машинка е.

Прикачен файл

717540_xl.jpg
717540_xl.jpg (109.99 KиБ) Видяна 3527 пъти
m_markovski - специалист
Не знаех, че Аксминстър имат представител в България. Дали имат шоурум или всичко е по поръчка? Иначе машината наистина изглежда добре поради чугунените плотове, а и отзивите в английския сайт са по-скоро добри.
Но ако става въпрос за мобилност, може би това е по-добро - http://www.onlinemashini.bg/precizen-st ... 000w-/9620.
Пък и плотът изглежда малко по-голям...
komstiza - специалист
Не ми трябва мобилност,но този Аксминстър нещо ми се вижда слабичък и малко недодялан.
Освен чугунените плотове,които ми изглеждат тънки,друго не виждам добро в него.
Слаб мотор,малък диск и според мен висока цена за тази машина.
bimbaeco - майстор
Деуолтът не изглежда по-впечатляващо на живо.
Не знам дали имат шоурум - на сайта е посочен някакъв адрес в София, но не съм ходил да видя какво е.
griffin - майстор
Колега девалта който си посочил има много късо разстояние пред диска, ако ще го ползваш като настолна машина това ще е компромис който може и да не ти хареса, аз дълго го оглеждах модела и всичко друго ми харесва с изкл. на това което казвам. При рязане на дълги материали е по удобно да имаш по голямо разстояние преди диска което точно тоя модел му липсва.
Иначе аксминстъра се осъзнаха и пуснаха модели с 254 диск :)
http://www.axminster.co.uk/axminster-ho ... -table-saw
http://www.axminster.co.uk/axminster-ho ... -table-saw
Може да се поръчат и доп. приставки към циркуляра ако не ти се занимава да си правиш или може да се тръгне от базата само. Както каза мишо индукционния мотор си е индукционен :) ако имам възможност бих се облажил да си кажа честно :).
tanosliven - специалист
Зависи за какво точно ти трябва. Но според мен има много по-добри решения.Имам Dewalt D27112 и ми върши иделна работа и в къщи и на обектите.
m_markovski - специалист
tanosliven написа:
Зависи за какво точно ти трябва. Но според мен има много по-добри решения...

Би ли споделил някое друго решение освен девалта, който имаш?
komstiza - специалист
tanosliven написа:
Зависи за какво точно ти трябва. Но според мен има много по-добри решения.Имам Dewalt D27112 и ми върши иделна работа и в къщи и на обектите.
Не ми трябва такъв,защото имам Metabo KGS 245 също имам и ръчен циркуляр Makita.
Просто сега си търся читав настолен циркуляр.Мой приятел има Бош от зелената серия,но има някакъв минимален луфт в механизма на диска,който е дразнещ иначе е доволен от машината.
Dewalt DW745 съм го намерил за 1147 лв
tanosliven - специалист
komstiza написа:
tanosliven написа:
Зависи за какво точно ти трябва. Но според мен има много по-добри решения.Имам Dewalt D27112 и ми върши иделна работа и в къщи и на обектите.
Не ми трябва такъв,защото имам Metabo KGS 245 също имам и ръчен циркуляр Makita.
Просто сега си търся читав настолен циркуляр.Мой приятел има Бош от зелената серия,но има някакъв минимален луфт в механизма на диска,който е дразнещ иначе е доволен от машината.
Dewalt DW745 съм го намерил за 1147 лв
Метабо-то което имаш е без плот ,Девалта който имам е с плот горе и реже с голяма точност и плота е по-голям от това което си харесал .разликата в парите е малка но си струва.

Тема "Циркуляр Dewalt DW745" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: