Всичко за дърводелството
hidrazin - майстор
sasmata написа:
Izviniqvam sa na ....
Съжалявам ама тая маймуница няма да я чета! Оправяй се сам!
:partyman:
Alexey1980 - специалист
Здравейте. Да питам и аз един въпрос. Имам кухненска маса-овална. Но, минаха вече над 8-9 години....и, малко е кофти горната част. Има ли начин да се прешкури с финна шкурка и после лакиране.

Прикачен файл

09.jpg
09.jpg (73.11 KиБ) Видяна 2691 пъти

Прикачен файл

08.jpg
08.jpg (67.27 KиБ) Видяна 2691 пъти

Прикачен файл

00.jpg
00.jpg (66.46 KиБ) Видяна 2691 пъти
vvg - специалист
[quote="hidrazin"]Дрън, дрън ... Не се казва ВИНИАЛКИДНА а ВИНИЛАЛКИДНА смола което е полиестерна смола.


Посипвам си главата с пепел за изядената буква :datz: и се самонаказвам да я напиша много пъти ЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ....................
hidrazin - майстор
vvg написа:
...Посипвам си главата с пепел ...
:-D Споко бре! Нама нужда. После ще трябва да ходиш и на баня.
Пий едно и забрави.
:partyman:
vvg - специалист
Прав си! Наздраве :drinkers:
griffin - майстор
Alexey1980 масата не знам дали е от чам горната страна но може да свалиш старото лаково покритие с химикалите които са за сваляне на бои терминатор или нещо подобно бяха, но след като изчистиш лака обилно измий с вода и кърпа, на него си има указания. Само не оставяй следи от терминатор по дървото че ще си смени цвета. Като махнеш лака, може да погладиш повърхноста там където е наранена. Мокриш един парцал и го отцеждаш слагаш го на мястото където има ударено и с ютият на максимална степен и без пара гладиш. Това може да го направиш няколко пъти и може и с ютията директно върху дървто накрая :), но не се увличай да не го изпечеш и да избие смола. След това шкуриш всичко (гладенето ти е спестило част от шкуренето в дълбочина) и накрая лаковете.
kuger - майстор
Ако размера на масата позволява, що не опиташ самозалепващо фолио? Моята кухненска маса е 90 см., кръгла, вече два пъти я опреснявам по този начин.
Alexey1980 - специалист
Моята също е 90см. Абе, съмнява ме че е някакъв фурнир отгоре. Не знам дали ще стане с терминатора - понеже не съм ползвал. Свалял съм боята на касата на вратата, но ползвах пистолет с горещ въздух.
kuger - майстор
Моята също е фурнирована. Струва ми се. че ще се вкараш във филм със свалянето му.
Alexey1980 - специалист
Добре. Знаеш ли какво бих направил. Ще я пришкуря съвсем леко, колкото да е гладка - и отгоре ще залепя фолио. Най безболезнено ще е така, нали. Да не се вкарвам в някакъв ужас.

Тема "Полиране на вьншна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: