• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Привет. Днес се сдобих със американска оберфреза Craftsman произведена във САЩ за Англия.
Машината е втора употреба. Не е използвана,ползвана е е ама малко и е била зарязана някъде на влажно помещение понеже старият щепсел беше изгнил и смених със същия английски нов със преходник за нашите контакти.Сложих и нов кабел че стария е бил отрязан донякъде и залепен с друг. Има малко ръждичка по цангата и е мръсен корпуса. Разглобявам я и утре я пращам на песъкоструйка да изчистят ръждивите детайли. Ротора няма никакъв луфт дори и подвижното тяло,което е страннно за стара машинка. Мощността е 550 вата идеална е за работата ми,ще я ползвам основно за малки дърворезби със малки фрезерчета със цанги 1/2. Благодаря на Еди че ми намери откъде да си взема втулка-преходник за цанга 8мм за всеки случай. Ще бракувам старите оберфрези защото конструирането им е под всякаква критика.
Ще махна пластмасовата основа и ще я сложа под маса и ще я ползвам чат пат ръчно ако има да правя резби.Не се изкуших да си взема китаеца от Лидъл щото не е професионална и ще я изгоря за нула време.

Наслука

Прикачен файл

IMG_0107.JPG

Прикачен файл

IMG_0106.JPG

Прикачен файл

IMG_0105.JPG

Прикачен файл

IMG_0104.JPG

Прикачен файл

IMG_0103.JPG
IMG_0103.JPG (107.69 KиБ) Видяна 2435 пъти
profesionalist_wood - майстор
още

Прикачен файл

IMG_0113.JPG

Прикачен файл

IMG_0112.JPG
IMG_0112.JPG (103 KиБ) Видяна 2434 пъти

Прикачен файл

IMG_0111.JPG
IMG_0111.JPG (91.97 KиБ) Видяна 2434 пъти

Прикачен файл

IMG_0109.JPG

Прикачен файл

IMG_0108.JPG
EDI - майстор
Дa не те подстрекaвaм, aмa в OLX мярнaх още един КРAФТСМAН 1100 вaтa, с тaкaвa бaзa, 60 пaри струвa.Кaто я опрaвиш, ще стaне осичкa.
profesionalist_wood - майстор
Смешното е че е лека като перце :lol: Много е добре направен захвата да си смениш спокойно фрезера
ZEDYCUS - майстор
Честито :partyman: Покажи я след възстановяването.
Не е ли малка за монтаж под маса, това е по скоро кант фреза. :?
profesionalist_wood - майстор
Ще я ползвам за резби както онази икона с кандилото където я видя
profesionalist_wood - майстор
Само че не съм сигурен дали да тръгна да сменявам четки и лагери? :?
griffin - майстор
Профи изглежда запазена, да ти е честита.
С тая мощност няма да ти е според мен добре за маса, за работа на ръка като трим рутерите които има в момента ще ти е супер :). Ако е с 1/2 цанга виж и за прегодник до 1/4 има много евтини фрезери в интернет. Изгарял ли си инструмент?
profesionalist_wood - майстор
Не съм изгарял все още по моя вина. Един път ми изгоря мотора на прахосмукачката ми крес от само себе си и почна да пуши като локомотив. Та така
Интересното е че са сложили на втулката зегерка да не изпадне ако стане беля да се развие втулката,баси тия американци. Абе важното е че е MADE IN USA :-D
EDI - майстор
Профи, това дето съм гледал не било КРАФТСМАН.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Моята фреза :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: