• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 25
Всичко за дърводелството
m_markovski - специалист
Ето за тези си мисля, но не съм ги гледал на живо. Искам да режат поне 50см - от линеала до ножа.
В Киров казаха, че ги нямат и са с поръчка, а тези от онлайн-машини щяха да се обадят да гледам метабото, но си затраяха. Детинска история.

http://www.ebay.co.uk/itm/Bosch-250mm-T ... 418ef1762b

http://www.ebay.co.uk/itm/CHARNWOOD-W61 ... 339756bae6

http://www.nika.bg/cirkulyari-i-otrezni ... s-254.html

Най-ме блазни метабото, заради отстъпката в последния сайт и заради интегрираните крачета и колела. Моторът пък е четков, но все пак машината няма да се ползва 24х7.
bimbaeco - майстор
Марковски, не ме подразни това, че човекът има различни нужди - просто ми заприлича на Слави Трифонов, който взема интервюта от хората, не за да ги чуе, а за да им обясни какво той мисли за нещата.
Решил съм повече да не пиша в теми за купуване на машини, защото форумът стана по-скоро "купи сам", отколкото "направи сам", та грешката си е моя, че изобщо писах в тая тема. Иначе ти благодаря за добрите думи и че се опита да разведриш атмосферата. :partyman:
griffin - майстор
За преносими циркуляри има по малки модели, имаше едно на девалт което страшно добре измислено изглеждаше НО плота беше къс и разстоянието преди диска беше около една педя, ако се разбичват дълги дъски ще е проблем. И матиас си беше прави настолен от ръчен циркуляр на макита масата беше с пана и можеше да се разглобяват и да се пренасят лесно.
Иначе 80 килца се местят с колелца :). Масата на циркуляра с сичките глупости накатерени по нея и това което е под нея според мен върви поне към 150-200кг :) ама с четири колелца се бута където ти трябва, при пренасянето на работилницата се наложи да махна циркуляра от шкафчето му, но двама човека и един WV шаран успяхме да се справим. Та така според изискванията и машината.

Тия двата шепарда според мен не може да им се направи инсърт, плота е с едно парче алумин което се сваля както предните които си давал. Енхел мисля че правят такъв модел.

Иначе за колегата марковски HC260-ката и тя е преработена :) само че не съм завършил всичко което ми е в главата и за това няма материал за нея :-D.
profesionalist_wood - майстор
Еми на Райоби имат подвижен циркуляр с колелца
EDI - майстор
Имa дa чaкaш нещо от ОНЛAЙН, aмa в шестък.Товa е нaй-скaпaния мaгaзин с който съм имaл досег.Нямaт нищо нaлично и се крият кaто п..кa в нови гaщи.
profesionalist_wood - майстор
и аз не ги харесвам от онлайн машинс....само ме лъжат
cvetomir_77 - специалист
А знаеш ли какво е удоволствието да видиш резултата от собствения си труд, да не говорим за качеството!

npelov написа:
griffin написа:
единствено времето губя.
Знаеш ли колко струва времето? 10 лв на час? 20, 30, 50? Безценно е. В тоя живот единствено време не можеш да си купиш. Като гледам колко доработки си правил ако беше работил извънредно някъде дали щеше да изкараш пари за някоя по-хубава машинка? То вярно е че същото важи и за мебелите - можеш да си купиш вместо да си направиш, но разликата е че правиш много мебели и само един циркуляр. Когато правиш една бройка не е ефективно и не става добре от първия път. Е, ако ти е кеф да си го правиш няма нищо лошо. Нали за това е хобито - да разпускаш. Но ако има нещо друго, което би предпочел да правиш през това време е все едно да си дал 1 месец (или колкото ти е отнело) от живота си. Колко би платил да живееш един месец повече?

За индукционния мотор си прав. Остави четките. По-тих е (на теория). Това не е малко.
mavryt4o - майстор
за 500 мисля че може да вземеш това надали тези новите боклуци за тези пари могат да се мерят с него http://olx.bg/komplekt-drvodelski-mashi ... -i64695160
griffin - майстор
Дали циркуляра има накланящ се диск?
bulhomes2 - майстор
Няма го вече. Утре ще го взимат. Каза за 700лв. И аз се оглеждам за циркуляр, така че ако видите нещо интересно - няма да е само npelov. Преди изтървах един за 500 и един за 800. Вчера едни стеги 60 см по 5 лв (купувал съм ги по 40) - да не се обадя, ми да му пиша, че и опит за пазарлък... Днес нанайси обява...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 25

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: