• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
pipilica написа:
+1 за разклинващия нож. Много помага в случаите когато има вътрешни напрежения в материала, не може да ти захапе диска.
+2, освен това намалява товара върху диска и позволява безпроблемно рязане в права посока.
griffin - майстор
При мен основния диск с който режа е 2,4мм а ножа е 2мм. Имам и по-дебели дискове с които ползвам същия нож, за по-тънките го свалям.
sreky - специалист
Колегите хубаво са те посъветвали за разклинващия нож,но по твоите описания нама да е само от това.Щом ще пристъргваш или сменяш оста погледни и лагерите
mavryt4o - майстор
ами аз още като го взех си имаше това мятане около милиметър първото нещо което направих е да сменя лагерите само ме притеснява да не е в тялото проблема
griffin - майстор
Биенето на диска е кофти но не е проблем :-D, аз вече сума ти и време карам така :). Само по кофти е че трябва да съобразяваш размерите малко по внимателно. Ако имаш оправи го, но разклинващ е добра опция според мен.
npelov - специалист
Дойде! Тук е! Axminster TS-250M-2. Днес я сглобих. За нещастие човека от jettools е решил проблема с английския щепсел по малко непрофесионален начин - отскочил е до левчето да купи преходник. Преходника е толкова широк, че пластините изобщо не допират. Изкривих ги да допират, но осъзнах че допират близо до щепсела, където е пластмасовата част. Идеята ми беше да чуя да бръмне, а не да поправям идиотския преходник. Нагодих го с полу-изваден щепсел и успях да го чуя да бръмне. Стори ми се доста шумно, но за това има отделен пост. В празния гараж дори винтоверта крещи като верижен трион.

Тук трябва да се извиня на bimbaeco за въпроса относно линеала. Очаквах, че като съм платил 1200 лв линеала ще върви гладко все едно левитира. Ами не е така. Доста зле е направен. Вярно е, че с не много усилия можеш да го поставиш точно където трябва, но не е просто "местиш и дърпаш ръчката". Има прекалено голям луфт и само тежестта му го държи прав. Повдигнеш ли го без да искаш почва да се криви на всички посоки. Поне като го застопориш не помръдва и лесно се коригира да е успореден с диска.

Има и врътка за "фино" преместване на линеала. Само дето не е много фино. Един оборот прави около 4-5 см. Най-малкото врътване и линеала мръдва с два мм. Потупване по рамото върши по-добра работа.

Иначе без да съм го пускал имах малко премеждия. Разклинващия нож е хванат с два болта които са прекалено близо един до друг. Долния е почти невъзможно да го достигнеш (горния пречи). Като сложим и това, че ключа (14) дето дойде с машинката беше с една идея по-тесен към края - доста се измъчих. Ако трябва да го свалям (за канали) и слагам отново по време на работа сигурно ще го "забравям".

Като изключим това лесно се сглоби. Линеала разбира се запъваше в "Т" слота, но успях да го понаместя. Ще трябва да хвана една пила и да окастря всички ръбове на плота защото има доста острички места - особено около диска.

Диска, с който дойде е доста остър :). Изглежда съм го докоснал леко и ме е резнал. Щом не съм усетил, значи е остър.

Исках да поръчам "допълнителен плот" заради по-дългата релса за линеала, но нямаше наличности. Вече не съм сигурен, че искам. Не ми харесва тоя линеал. Започвам да се замислям да направя нещо сам, като използвам оригиналния линеал и може би да му измисля някаква релса, по която да се води. Като му дойде реда ще питам за акъл.

Само дето изобщо не ми се стори тих за 3-те секунди, през които го пуснах. Нямаше специфичен звук на стържене на четки, но пък имаше доста звуци от триене и доста осезаемо свирене - може би от зъбите на диска.

Трябва да му измисля нещо върху, което да стои. Оригиналните крака ми се сториха изгубено място. Може би ще направя шкавче под него и ще измисля някакви колела - гледах в youtube идеи за "освобождаване" на колелата и застопоряване (и това.

И не на последно място проблема с шума. Ще трябва да опитам няколко неща за шумопоглъщане. Не ми се ще да ядосвам комшиите.
Последна промяна от npelov на чет авг 27, 2015 12:46 am, променено общо 1 път.
npelov - специалист
griffin написа:
Биенето на диска е кофти но не е проблем :-D, аз вече сума ти и време карам така :). Само по кофти е че трябва да съобразяваш размерите малко по внимателно. Ако имаш оправи го, но разклинващ е добра опция според мен.
Зависи колко бие :). Временно си бях взел ей тая машинка:
http://www.onlinemashini.bg/cirkulqr-za ... 800w-/3603
Бие малко, но понякога се усилва от вибрациите и тук там задната част на диска влиза на милиметър-два по-навътре. Линеала просто го изхвърлих щото от това биене всичко подскача. Между другото "линеала" не беше перпендикулярен с масата и това допълнително притискаше материала в диска като стигне до средата. Само за едно го признавам. По-тих е от вентилаторите на компютъра ми (на празен ход).
bimbaeco - майстор
shtom chuvash svireneto na diska, znachi e tih
priemam izvinenieto. i az edno vreme misleh che v zavoda znaiat nai dobre (ne kupuvai plota)
izvinete za latinicata - pisha ot telefon
npelov - специалист
bimbaeco написа:
shtom chuvash svireneto na diska, znachi e tih
:) и аз така си помислих. Просто ехото в гаража е ужасно.
griffin - майстор
Ее колега ти ми разби надеждите, тоя циркуляр го оглеждам от доста време. Иначе има ли биене на диска, или като го сваляш нагоре и надолу има ли луфтове или самия диска дали мърда? Ако може да направиш снимки отвътре на карантиите му ще съм много благодарен :-).
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: