• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25
Всичко за дърводелството
npelov - специалист
Прочети внимателно да не стават грешки:

Временно си бях взел ей тая машинка - цъкни тук ....

А за Axminster-a ще ти кажа повече като го видя да работи. Този уикенд ... ако издържи бушона в гаража. Трябва да намеря начин да убедя енергото, че е скапан бушона в главното табло. Не е лесна работа. На пръв поглед няма мърдане като вдигаш/сваляш. Ще го премеря по-късно. И снимки ще ти щракна.
griffin - майстор
Хехе то аз не че имам кинтите ама нема нищо което да ми фане окото ново от подобен клас. Вариант е на старо също така, но поне тоя на акса ми хавна окото като изработка. Ще съм много благодарен на снимките ако ги нащтракаш :). Мерси предварително.
Фитилчо - майстор
Какво очаквате от най ниско качество циркуляр (с чугунен плот) :|
Дано да няма луфтове поне... ама както ми описа отливката на плота, това значи, че няма никакво внимание към детайла в тая машина...
Дано поне са изкопирали правилната концепция на механизмите за повдигане и наклон.

Искам да добавя, че имам в къщи машина стояла навън доста време, ръждясала е доста, фенса е поразнебитен, ще трябва да го съживя.
Тази машина като я повдигаш и сваляш, имаш чувството , че въриш супорта на някакъв висок клас струг, такова усещане дава въпреки 30-те си години...

П.П. Ако някой има интерес към Kitty 619 с допълнителен плот, да ми пише лично.
npelov - специалист
На пръв поглед няма луфтове. Линеала не е най-удобния, но заключиш ли го не помръдва (е, алуминии е все пак, но е сравнително стабилен). Диска също не помръдва. Ще трябва да го завъртя да видя дава ли отклонение.
griffin - майстор
npelov написа:
На пръв поглед няма луфтове. Линеала не е най-удобния, но заключиш ли го не помръдва (е, алуминии е все пак, но е сравнително стабилен). Диска също не помръдва. Ще трябва да го завъртя да видя дава ли отклонение.
Мерси ще чакам и снимки евентуално :-)
mavryt4o - майстор
да попитам някой виждал ли е такава машина дали е циркуляр защото на мен на такова ми прилича

Прикачен файл

ddddd.jpg
ddddd.jpg (52.65 KиБ) Видяна 1516 пъти
griffin - майстор
Може да е комбинирано циркуляр фреза, тоя с тия опилки върху и във машината барбекю може да си спретне хихи. :-D
kendal - специалист
И на мен ми прилича на комбинирана фреза и циркуляр ,че и карета си има така като гледам.
npelov - специалист
Ето малко снимки:
http://gallery.croler.net/v/diy/TS-250M-2/
(горе вдясно има линк към пълния размер на снимката - Full size)

Нямах много време. Късно осъзнах че страничните панели искат достъп отдолу. Бях отворил единия вече и затова го снимах. После със зор сложих гайките. Като му направя стойка ще сваля и другия капак.

Маркуча за прахулавянето е смачкан от сиропора. Направен е от някакъв лепкав материал - като мека пластмаса+гума, който е влязъл в реакция със стиропора. Обещаха ми нов маркуч. Ще видим кога ще дойде и в какво състояние. Така или иначе няма как да пусна в момента и прахосмукачката докато не говоря с енергото за повредения бушон.

Линеала е под всякаква критика. Свалих врътката за фина настройка - само пречи и колкото и да се мъчиш не можеш да мръднеш по-малко от 2мм. Щом за машина от 1200 лв това е фино, колко ще трябва да дам за стъпка 0.1мм ... Да не говорим че когато не е заключена играе напред-назад, наляво-надясно с 5мм. В момента на заключването се изправя, но и мръдва с 1-2 мм ако си ползвал материал за настройка на линеала, а не разграфената линийка. Както се вижда на снимката вместо хубава тънка черна чертичка има издадена част от плексигласа която ти скрива изцяло 2 съседни чертички от линийката. Още не съм настроил всички прави ъгли точно защото нямам добър прав ъгъл. Така че не знам дали линеала перпендикулярен вертикално. Откъде човек може да си вземе добър дърводелски прав ъгъл?

Разрезите от снимките са с оригиналния диск - 40 зъба. Взел съм един с 60 зъба, правоъгълни зъби - точно за фурнировано пдч/шперплат, но не ми остана време да си поиграя с него.

Бързия тест показа 0.20-0.25 мм луфт настрани за един оборот. Така де, може би не се казва луфт, защото не помръдва като го разклатя. Просто намерих най-дясното място на диска, след това закрепих шублера и направих един оборот. Възможно е просто диска да е крив. Едва ли е топ-качество. Но не се усеща при рязане. Може би да прави малко по-голям канал - на места 3.3мм, на места 3.5мм.

Взел съм греди 80х80мм да му правя стойка. Оригиналната стойка е боза - чиста загуба на място (и добре че е опция). Мисля да направя шкафче, без вратичка за да може да се охлажда и от едната страна (или от двете) ще има място за дискове.
griffin - майстор
Мерси за снимките, по-добре е като гледам от мойто чудо като карантии, но не чак върха на сладоледа въпреки парите си, виж колко ти е широк зъба на диска и гледай колко голям разрез прави диска, от там може директно да си извадиш биенето :).
Иначе всички фабрични дискове са много зле, че и някои след фабрични :). Ако имаш достъп до доставка до българия от англия си напазарувай дискове на freud, вече втора година карам с един 24 зъбов който почти не свалям от циркуляра и още реже много добре въпреки, че вече се позахаби отстрани. Части ще ти пратят, аз съм рекламирал счупено нещо и същия ден вечерта чарка пътуваше към мене, поне в това отношение са железни.
Инсерта може ли да снимаш струва ми се че има само от ляво едно жълтичко парченце?
За линеал си направи от винкел тоя няма какво да го мъчиш, аз дадох 40-50 лв за материали и от както направих моя линеал въпреки, че има недостатъци и той няма нищо общо работата с това което беше преди него с фабричния.
Долу по винтовете за повдигане и наклон видя ли дали има луфтове?
А и за мотора ако му направиш малко по дълъг щит надолу може би ще се набива по малко с прах, тоя щит около диска поне при мен не върши кой знае колко работа а и тая огъната тръба, ако остане така и като я смениш няма да смуче много добре опилките, ако се задръсти и с някоя клечка става приказка :).
Ако правиш шкаф ако ще включвах голяма аспирация я направи да взема опилките от ниско долу и да има плавен наклон към тръбата а тоя щит на диска само ще ти пречи ми се струва.
Не знам дали е лесно обслужваем циркуляра ти през страничните панели, но при мене на практика от там не мога да бъркам и съм направил целия циркуляр да мога да го вдигам на панти за обслужване и смазване на механизмите.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: