• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
От снимките не става ясно за какво е лоста- може да е и за вдигане на диска,и за обтягане на ремъка,но как се застопорява после? Искай снимка от долната страна ако може,иначе на мен механизма ми хареса има и наклон.
griffin - майстор
Наклона не е от най - добре измислените т.к не е на ос а плава в улей целия блок, но може да се преглътне стига да има и вдигане. Искал съм снимки и инфо да видим какво ще каже каката.
kendal - специалист
Да ти кажа гледал съм на големи форматни циркуляри,по същия начин е наклона ,само дето са от чугун, това ми изглежда на алуминиево ,но знае ли човек.
bulhomes2 - майстор
Ето един добър за 1000 лв - http://olx.bg/tsirkulyar-profesionalen- ... -i73062332
Прикачен файл:
Graphic1.JPG
mavryt4o - майстор
да попитам ако някой се е сблъскал с такъв проблем или знае от какво се получава да сподели.та значи при широки детаили или разбичване когато материала е по-широк от радуса на диска в задния край се получава едно притискане на диска .дали защото има лека кривина в оста и диска мята или защото няма разлинващ механизъм или там както се казва?
sreky - специалист
mavryt4o написа:
да попитам ако някой се е сблъскал с такъв проблем или знае от какво се получава да сподели.та значи при широки детаили или разбичване когато материала е по-широк от радуса на диска в задния край се получава едно притискане на диска .дали защото има лека кривина в оста и диска мята или защото няма разлинващ механизъм или там както се казва?
1.Линеала не е успореден на диска-затваря в задния край
2.Крив диск
3.Захабен диск-прави „Буза“ и изкривява детайла

п.п-А по темата миналата седмица заприходих една Макита МЛТ 100,но не ми е останало време да я обслужа и дотъманя само една “пичка “и направих че оригиналната беше счупена
mavryt4o - майстор
sreky написа:
mavryt4o написа:
да попитам ако някой се е сблъскал с такъв проблем или знае от какво се получава да сподели.та значи при широки детаили или разбичване когато материала е по-широк от радуса на диска в задния край се получава едно притискане на диска .дали защото има лека кривина в оста и диска мята или защото няма разлинващ механизъм или там както се казва?
1.Линеала не е успореден на диска-затваря в задния край
2.Крив диск
3.Захабен диск-прави „Буза“ и изкривява детайла

п.п-А по темата миналата седмица заприходих една Макита МЛТ 100,но не ми е останало време да я обслужа и дотъманя само една “пичка “и направих че оригиналната беше счупена
най-ми мяса да е номер 2 но ос защото и двата диска са нови и си мятат номер едно мисля че отпада и с линеал и с шейна и без нищо пак забива и пали и номер 3 отпада дисковете са нови и хубави dewalt i freud минавам на най-евтиния вариант нова ос 15 лева
griffin - майстор
Ако може да сложиш разклинващ нож след диска това ще те улесни и при правенето на прави срезове, освен като мярка за безопасност.
pipilica - майстор
+1 за разклинващия нож. Много помага в случаите когато има вътрешни напрежения в материала, не може да ти захапе диска.
mavryt4o - майстор
при 3,2 диск каква е ширината на ножа
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: