Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Реших да създам тази тема след като си разглеждах в Електротехника че има такава тема за Ел.Абсурди. Идеята ми беше,че преди няколко дни си купих дървена кутия от един магазин за 20 лева понеже работилницата ми е на село и ми беше спешно и след 2 дни се счупи.Каква беше изненадата ми,кутията е лепена с капки лепило-с цел икономия. Нямам снимков материал да ви покажа.Качвайте и вие снимки ако сте попадали на мебели ментета които са лошо направени и се разпадат или други дървени изделия от бита и дървени конструкции.
ZEDYCUS - майстор
Ето две снимки от завчера. Ходих да пооправя един скрин с 4 чекмеджета, бяха пропаднали едно върху друго, но забравих да ги снимам как бяха. Фазера от 3 парчета лепени едно с друго с тиксо, шкафа без дъно. Размера на чекмеджетата с 2мм по тясен и плъзгачите излизаха. Те пък от 0,5мм ламарина, с пръсти я огъвах. Забравих на чекмеджетата дъното от фазер закрепен с пирончета на 3-те страни, на 4-та страна с нут в челото без да е залепено и като дръпнеш дръжката съдържанието на чекмеджето пада в долното. :lol: Винтовете на плъзгачите бяха по 10мм дължина. :butthead:

Прикачен файл

31012015635.JPG

Прикачен файл

31012015634.JPG
crez - майстор
profesionalist_wood написа:
Реших да създам тази тема ........
Майсторе, ква е тая шарена черга аватар, мани я от там :axe: Извинявай,майтап бе Уйли
lov - майстор
Кат сте рекли да се похваля и аз. Това ми пристигна правено по поръчка доста след уговорения срок на договора за изпълнение. Тва го прежалих случват се аварии все пак.
Като за начало да уточня условията на поръчката защото нямам снимка на мострата, а и не очаквах да се стигне до разваляне на сделката.

Маса изцяло масив дъб. Столовете букови също масив байцвани в тон с масата.

И сега ми идва най-трудната част кои снимки с кои дефекти да кача че има ограничения. И нали се сещате, че полученото няма нищо общо с мострата. Та да почна от външния вид за обща представа.
Прикачен файл:
P1010312.JPG
И да почнем от столовете.
Прикачен файл:
P1010316.JPG перфектното китване
Прикачен файл:
P1010314.JPG качествено подлепване на детайла и монтиране
То лепилото го забравили :?
Прикачен файл:
P1010315.JPG перфектно центриран винт аха да се покаже да си види майстора
И за капак облегалката масив от тополов шперплат. То поне да го бяха кантирали.
Прикачен файл:
P1010317.JPG
profesionalist_wood - майстор
Крез,ами причината е че когато отидах пред 96- и 97-ма ,2009-та в САЩ и ми се отвориха очите колко е напред Америка във всички отнюшения,което и е така.И като сравних тогава мизерията по селата и градовете във България където дори спирките нямат инф.табели и раздрънкани автобуси миришещи на нафта дето и децата припадаха а пък за канализация да не говорим....Първо ми направи впечатление-изобилие от стоки. Второ-социалната политика е много добра към хората с увреждания. Трето -не ти гледат каква диплома имаш,а дали можеш да работиш. Държавата дори ти плаща курсовете за работа и ако те видят че си кадърен те те поемат и те издигат. Четвърто-американеца има невероятно умение да оценява кадърните хора.
Пето,американците са си малко гадове,има и квартали дето полицията не смее да влезе при черните и много затвори са пълни с чернилки....Но общо взето каквото и да работиш няма да останеш гладен
Много има за писане....ама така се отклоняваме от темата заради която е създадена....
Ако искаш пряко инфо за Америка,питай Велси. :partyman: В момента спи,през ноща тук ще е на линия докато там е ден.
lov - майстор
И да продължим с върха на сладоледа петата на крак. Толкова добре китвано че кита не можал даже и до мен да стигне на мястото си.
Прикачен файл:
P1010307_cr.jpg пета на крак
От тук на татък без много коментари за вложените материали на маса от масив и как са пък и монтирани. Да допълня с такива чамови летвички си разпалвам камината а тая на всичко отгоре и с бонус червясала та дрънка.
Прикачен файл:
P1010294.JPG
Прикачен файл:
P1010295.JPG
Прикачен файл:
P1010299.JPG
Прикачен файл:
P1010299.JPG
profesionalist_wood - майстор
Зле е работата. Аз поне бракувам дървениите без да си правя труда да ги поправя защото е грозно и си личи от километри че нещо не е наред
bulhomes2 - майстор
Всъщност облегалката сега я виждам и нямаше как да ти кажа. За такива криви детайли си правят калъпи и лепят слоеве дървесина. Няколко фирми в региона правят, но не знам от каква дървесина е. 2 от фирмите казват, че е буков, третата не е уточнила, но предполагам също е буков - http://www.obnova-bg.com/ http://bolaid.com/sloesti.php?lang=bg http://www.furniturebg.eu/index.php/bg/sloesti-detaili В Лесопласт (сега Велде) правят само тополов шперплат, но облегалките ти не са от него.

Покажи им луфта на плота!
lov - майстор
И да продължим с краката които са нашерени като циганска каручка щото материалите явно са отпадъците намерени по кюшетата. А за начина на слепване към ядрото и подлепките от сбъркано подрязване или хептен изгнил материал мога само да гадая щото и на други не видими детайли които не съм показал се вижда.
Прикачен файл:
P1010319.JPG
Другите страници да не ги показвам ама не се различават. И да не пропусна пак едно качествено и незабележимо китване на средата на крака дълго към 2 санта.
Прикачен файл:
P1010302.JPG
И горната част на краката. Дето трябва да е най здравото че кат наредим софрата на не се разливат чашите кога някой кихне в стаята.
Прикачен файл:
P1010324.JPG
И капака на майсторлъка двете табли на удължението с различна ширина от 4мм пък и малко ромбовидни,че плотовете нямат прибиране.
Прикачен файл:
P1010301.JPG
Да не забравя и ключалките на половина ръждави и сложени колкото да са там.
А сега ми кажете как се печелят клиенти и как върви нашенския бизнес. Фирмата иначе на пръв поглед съвсем сериозна собствен сайт магазини изложбени зали с мостри. Шарено и накичено та дрънка.

П.П. Ей страшно си куче не даваш да пусна нещо и веднага си там :-D
Топола е то се вижда щом и жената го позна по снимка само. Пък и кат го сгърчих първоначалното обяснение беше слоест материал от бук пък после ами то май топола че нямаше друго.
Последна промяна от lov на пон фев 02, 2015 8:14 pm, променено общо 3 пъти.
teon - специалист
profesionalist_wood написа:
Крез,ами причината е че когато отидах пред 96- и 97-ма ,2009-та в САЩ и ми се отвориха очите колко е напред Америка във всички отнюшения,което и е така.И като сравних тогава мизерията по селата и градовете във България където дори спирките нямат инф.табели и раздрънкани автобуси миришещи на нафта дето и децата припадаха а пък за канализация да не говорим....Първо ми направи впечатление-изобилие от стоки. Второ-социалната политика е много добра към хората с увреждания. Трето -не ти гледат каква диплома имаш,а дали можеш да работиш. Държавата дори ти плаща курсовете за работа и ако те видят че си кадърен те те поемат и те издигат. Четвърто-американеца има невероятно умение да оценява кадърните хора.
Пето,американците са си малко гадове,има и квартали дето полицията не смее да влезе при черните и много затвори са пълни с чернилки....Но общо взето каквото и да работиш няма да останеш гладен
... :? ми що не си седя там к'ат ти харесва толкоз?

Тема "Дърводелски Абсурди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: