• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Загубена кауза.

Съжалявам, ма е така.Не намериш ли някой с минимални познания по дървообработване, да ти помага/ма не по интернет, а до теб плътно/ няма да се получат нещата.
Няма смисъл да дадеш пари за материали, да губиш време и да получиш накрая нещо със съмнително качество.

А по сметката: минимални цени
брава- 10лв
патрон- 7-10лв
Дръжка с розетка- 8-12лв
грунд свестен- 1кут- 17лв/ще стигне за няколко врати/
лак -17лв/ще стигне за няколко врати/
Панти 3брх 3,50=10,50
Монтажна пяна- 7лв флакон
лепило-около 5лв на врата
chano - специалист
miliad написа:
Загубена кауза.

Съжалявам, ма е така.Не намериш ли някой с минимални познания по дървообработване, да ти помага/ма не по интернет, а до теб плътно/ няма да се получат нещата.
Няма смисъл да дадеш пари за материали, да губиш време и да получиш накрая нещо със съмнително качество.

А по сметката: минимални цени
брава- 10лв
патрон- 7-10лв
Дръжка с розетка- 8-12лв
грунд свестен- 1кут- 17лв/ще стигне за няколко врати/
лак -17лв/ще стигне за няколко врати/
Панти 3брх 3,50=10,50
Монтажна пяна- 7лв флакон
лепило-около 5лв на врата
е винаги има първи път ,ще объркам първата,втората ще стане по добре и така до 5 тата,че ми трябват 5 броя,но не бързам,другият вариант е в магазина -вчера гледах по 160 лв,хващаха окото,но ми се щеше аз да си ги направя,после и гардеропче,после и кухничка и така,дали ще ми се осъществи мечтата не знам,.
Затова питам,какво да правя никои не сее родил научен.
А относно сметката може ли да каже някои какъв и колко материал да се купи за врата с каса 80/200-оставил съм първото отворче 85/203.
profesionalist_wood - майстор
За да изработиш врати трябва да имаш една торба пари за инструменти и машини :-D
sinbor - специалист
....И ДОСТАТЪЧНО ОПИТ
EDI - майстор
Чано, първо трябва да си решиш какъв дизайн точно врата ти трябва, с каква каса - тясна, широка и т.н..После да проучиш схеми на правене на врати - сглобките и вида на затварянето с фалц, без фалц, да си разчертаеш скицата и работния чертеж на всеки детайл и да си сметнеш материала.Та никой не може да ти каже в момента по светлия отвор на вратата колко и какъв материал да си поръчаш.Като си правих моите врати, първо проучих на пазара какъв материал мога да си купя без затруднение и на добра цена.После си направих идейния проект, после работните чертежи, сметнах си материала и го поръчах.Както виждаш при мен малко обратно действах - според материала дизайна на вратата.
bimbaeco - майстор
Ето как процедирам аз при направата на врати:
http://woodbg.blogspot.bg/2016/07/blog-post_20.html
С материала, консумативите, боята, обкова и стъклото вратата ми излезе 180 лева и то при условие, че чама го плащах 500 лева на кубик нерендосан, което си е пладнешки обир.
Това, че трябва да имаш една камара инструменти, за да си направиш прата, не е вярно. Ако си купите калиброван материал, трябват само чук, длето, ренде № 4, трион, евтина оберфреза, орбитален шлайф, пила и стеги (които може да си направи сам всеки). По мои сметки тези неща биха стрували 230 лева, а с тях може да се направят доста повече от една врата.
EDI - майстор
Бравос, както винаги казвам за изделията ти, имаш ръка и око. :partyman:
bimbaeco - майстор
Мерси, Еди, жив и здрав. Вземи се вземи в ръце, че отдавна нищо не си пускал във форума. Нещо с Ванката сте го подкарали през просото :-D
EDI - майстор
Вярно е.Тази година нещо не вървят нещата.Поради някои здравословни причини нищо не ми се захващаше до скоро.Направих някои дреболии, ама не са нещо кой знае какво и не съм ги пускал.Ама вече се пооправих и взе да ми иде желание. :lol:
bimbaeco - майстор
Не знаех за здравословните проблеми, мислех че мързелът те е натиснал :-D . Дано всичко вече да е наред. :drinkers:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "как да си направя дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: