• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 176
Всичко за дърводелството
Вадим Владимиров - специалист
Ти къде ги намираш тези машини?
Фитилчо - майстор
Далече :razz:
Последна промяна от Фитилчо на съб мар 07, 2015 9:59 am, променено общо 1 път.
-Тони- - специалист
Вчера си купих такава:
Изображение
От понеделник ще си "играя" с нея :-D
cvetomir_77 - специалист
Утре ще го взема от куриера. Мисля да си направя нещо като абрихт с него. Монтира се на това ренде
Изображение

Прикачен файл

2607001077_1.jpg
2607001077_1.jpg (45.3 KиБ) Видяна 1722 пъти
griffin - майстор
Това няма ли да ти е късо за абрихт, по принцип колкото са по - дълги плотовете е по добре ще ти е зор да придържаш детайла плътно към плота на рендето и да го натискаш към това допълнение към рендето, освен за малки детайли. При мен обикновенно детайли които надхвърлят дължината на плотовете примерно два пъти трябва да внимавам да ги притискам равномерно. За безопасноста мислил ли си. Аз винаги се чудя дали няма стане фал като минавам с над ножовете въпреки предпазителя и лапите за притискане дето ползвам :).
cvetomir_77 - специалист
Надявам се да ми се налага да го ползвам рядко. В повечето случаи ползвам щрайхмуса и фрезата с един прав фрезер 5 см за да изравя ъгъл на някой детайл.
teon - специалист
...това на втората снимка е паралелен водач към рендето...на теб ти трябва стойка на която да закрепиш рендето..виж тая тема:
viewtopic.php?f=54&t=37825&hilit=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%B5%D0%BB+%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5
cvetomir_77 - специалист
Аз знам какво ми трябва и точно това смятам да направя, но с този водач е значително по-лесно. Освен това, както един колега каза в една друга тема - ние все пак не сме професионалисти, а любители и нямаме нужда от профи машини.
Последна промяна от cvetomir_77 на вт мар 10, 2015 1:16 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: