Всичко за дърводелството
petrov_ - специалист
Здравейте,искам да направя един канал в ПДЧ,можели да стане с оберфреза и ако става какви фрезери да търся?Досега не съм работил с такава машина но винаги има първи път.Предварително БЛАГОДАРЯ

Прикачен файл

pic1340_0.jpg
pic1340_0.jpg (24.75 KиБ) Видяна 1654 пъти
petrov_ - специалист
малко се разминават размерите,дали ще мога да намеря с точни размери?може да ви се виждат тъпи въпроси но дърводелството ми е слабата част
Фитилчо - майстор
Малко нестандартни ми се видят, ама може и да има такъв
maroka - специалист
Има такъв фрезер, съответно и с различни размери.

Като гледам си решил да правиш вградена в пано линейна система за окачване, с алуминиеви профили.

Най-лесният ти вариант е да използваш 2 фрезера:

1-ви: прав, с който фрезоваш вертикалният канал на точната ширина и дълбочина.
2-ри: с форма, с който дооформяш канала (фалца).

По този начин ще избегнеш натоварване на фреза, фрезер, както и на теб самият.
Иначе става една прашилка, пренагряване на фрезера (респективно затъпяване)... абе не си е работа :)
Тани - модератор
viewtopic.php?f=35&t=45603

С един прав фрезер и този от първия пост в темата, може да направиш каналите за твоя случай. Минават се на няколко паса, докато постигнеш желаните размери.

Прецени дали ПДЧ е достатъчно здраво, за да понесе натоварването което предвиждаш. Да не се разцепи?
petrov_ - специалист
[quote="maroka"]Има такъв фрезер, съответно и с различни размери.

Като гледам си решил да правиш вградена в пано линейна система за окачване, с алуминиеви профили.

Да точно такова пано искам да си направя,питах един майстор да ми направи каналите и той като ми каза 5 лв. на метър канал :shock: сториха ми се доста много,при положение, че ми трябват около 50 метра.Просто нямам друг избор,трябва сам да си го правя, с ваша помощ.Мисля да взема ПДЧ 25мм. няма да има голямо натоварване,ще се закачат леки работи.
miliad - майстор
Ето ти идея
Нарязваш си ивици от плоскост 18 мм, с широчина колкото ти е разтояние между ал. профилите. Правиш им само нута и след това ги подреждаш върху друга плоскост, като между тях редиш алум. профил.
maroka - специалист
Да точно такова пано искам да си направя,питах един майстор да ми направи каналите и той като ми каза 5 лв. на метър канал :shock: сториха ми се доста много,при положение, че ми трябват около 50 метра.Просто нямам друг избор,трябва сам да си го правя, с ваша помощ.Мисля да взема ПДЧ 25мм. няма да има голямо натоварване,ще се закачат леки работи.
Всичко е въпрос на гледна точка, реално погледнато цената за линеен метър не ти е висока. Просто метрите са ти повечко, а пък майстора не е отчел този факт.
Реално погледнато, тия 250 лв, които ти е поискал няма да ти стигнат само за да си купиш достатъчно мощна и читава оберфреза. Фрезерите отделно.

Ако няма да го натоварваш и 18 мм. плоскост ти върши работа.
По-добре сподели каква ти е идеята, може да има и друго по-лесно решение :)

Тема "молба за помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: