Всичко за дърводелството
joomlla - специалист
Здравейте, искам да попитам дали някой се е занимавал с подобна тема. Трябва да "облека" 4 радиатора и ми трябват идеи. Също и съвети относно пожарозащита и възможност за почистване на вече монтирани подобни решетки. В интернет съм се спрял на нещо подобно от http://woodland-bg.com/index.php?m=320& ... bel_id=259 Благодаря предварително на всички.
griffin - майстор
За идеи може би чичко гугъл ще ти даде повече отговори :).
Иначе си спомням че в градините едно време радиаторите бяха опаковани в подобни дървени сандъци, за да не се лепим по радиаторите :-D. По спомен дървесината се пали над 200 градуса, но при всички случаи с това няма да имаш проблем де след като толкова години са ги ползвали навремето ;). За сметка на това ако го направиш от масивна дървесина може да имаш проблеми с пукане т.к радиатора ще нагрява дъските, вариант е да ползваш шперплат кантиран с масивна дървесина. За почистване ако го направиш отваряемо с прахосмукачката ще може да го изсмукваш. Слагайки такъв саркофаг на радиатора ми се струва че ще намалиш топлоотдаването т.к ще нарушиш циркулацията на въздуха та може да помислиш и за някакви отвори отгоре въпреки, че ако не ме лъже паметта едновремешните нямаха.

Ето един линк дето може нещо да си харесаш де :)
http://www.jilishta.com/radiator_interior.php
EDI - майстор
Не то затваряй в такъв сандък, конвекцията отива на бабината си.Преди много години в детската ми стая майка ми и баща ми направиха подобно нещо и донякъде се затрудняваше отоплението на стаята, хем тогава никой не е...аваше да прави икономии, - чугунените глидери не се пипаха :lol: .Ако е декорация, направи една лека решетка с големи отвори отпред, плота задължително с отвори от горната страна.Ако пък си решил да правиш цял плот отгоре, отпред остави един голям отвор по дължина точно под плота и до пода има движение на топлия въздух.Това на снимката като го гледам, ниго отдолу, нито отгоре има изходи за въздуха.Отвор по дължина може да има и между плота и стената, важното е да се осигури свободно движение на топлия въздух.
bulhomes2 - майстор
Отгоре има, но доста си се затруднява конвекцията.
lyubohar - майстор
Ако жена ти настоява-не я слушай.
Имахме преди решетки с доста отвори,но като ги махнахме отоплението се подобри.
Ако ще даваш пари за направа на решетки по добре ги дай за алуминиеви радиатори.
Топлоотдаването е много по добро от разни чугунени и ламаринени.
Да не говорим,че сигурно са вече и задръстени.
joomlla - специалист
griffin написа:
За идеи може би чичко гугъл ще ти даде повече отговори :).
Иначе си спомням че в градините едно време радиаторите бяха опаковани в подобни дървени сандъци, за да не се лепим по радиаторите :-D. По спомен дървесината се пали над 200 градуса, но при всички случаи с това няма да имаш проблем де след като толкова години са ги ползвали навремето ;). За сметка на това ако го направиш от масивна дървесина може да имаш проблеми с пукане т.к радиатора ще нагрява дъските, вариант е да ползваш шперплат кантиран с масивна дървесина. За почистване ако го направиш отваряемо с прахосмукачката ще може да го изсмукваш. Слагайки такъв саркофаг на радиатора ми се струва че ще намалиш топлоотдаването т.к ще нарушиш циркулацията на въздуха та може да помислиш и за някакви отвори отгоре въпреки, че ако не ме лъже паметта едновремешните нямаха.

Ето един линк дето може нещо да си харесаш де :)
http://www.jilishta.com/radiator_interior.php
Благодаря. Де да бяха хората като теб в този форум и тая малка държава повече. Успех.
joomlla - специалист
EDI написа:
Не то затваряй в такъв сандък, конвекцията отива на бабината си.Преди много години в детската ми стая майка ми и баща ми направиха подобно нещо и донякъде се затрудняваше отоплението на стаята, хем тогава никой не е...аваше да прави икономии, - чугунените глидери не се пипаха :lol: .Ако е декорация, направи една лека решетка с големи отвори отпред, плота задължително с отвори от горната страна.Ако пък си решил да правиш цял плот отгоре, отпред остави един голям отвор по дължина точно под плота и до пода има движение на топлия въздух.Това на снимката като го гледам, ниго отдолу, нито отгоре има изходи за въздуха.Отвор по дължина може да има и между плота и стената, важното е да се осигури свободно движение на топлия въздух.
Благодаря.
cvetomir_77 - специалист
И аз съм на мнение, че не трябва да затваряш радиатора.

Тема "Декоративна решетка за радиатор..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: