Всичко за дърводелството
Здравейте пиша тази тема защото имам два въпроса на който се надявам някой да ми отговори 1-вия е каква фрезова глава ми трябва за да си правя улеите за дъното на кошерите както и фалцовете(мерих тук на едни купени от мен кошери и установих че дебелината на улея е 25 мм а дълбочината е 13 мм).Другия ми въпрос е има ли фирми който сушат чамови дъски на клиенти и каква е цената на кубик дъски който искам да ми изсушат,както и ако няма кой да ми изсуши дъските мога ли аз сам да ги изсуша за 10-тина дни.
шоп - майстор
Можеш да си изсушиш дъските и за по-малко от 10 дни, ако имаш паросушилня с прегрята пара, а ти едва ли имаш такава. При естествено сушене за добър резултат е необходимо 1,5 - 2 години. В София има няколко склада с паросушилни, които продават талпи на 5 см. Цената е 450-500лв/м3
В София има и склад, който продава сух дървен материал от държавният резрв, но валяка, вие сте много потаен и не уточнявате в кой регион търсите.

Успехи!
манихеин - специалист
Колега, има хиляда и един варианта за направа на кошер, така че въпросът ти е много неясен. За какви улеи питаш, за улеи за неподвижно дъно ли? Или за подвижно, с вкопани улеи, в които ляга плодникът? Аз досега при изработка на кошери никога не съм ползвал фреза, всичко правя на циркуляра.

Тема "направа на Кошери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: